12 šalies gydymo įstaigų kitąmet pradės teikti telemedicinos paslaugas

Nuotrauka lrv.lt

12 šalies gydymo įstaigų nuo kitų metų pradžios ims teikti skubios telemedicinos paslaugas: teiks profesionalias gydytojo konsultacijas kitos ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriaus gydytojui ir pacientui nuotoliniu būdu.

Kaip ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, tai bus pilotinis Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamas projektas, kai konsultacijos teikiamos pasitelkiant modernias informacines garso ir vaizdo priemones.

Pasak ministerijos, skubiosios telemedicinos paslauga bus teikiama skubiosios medicinos pagalbos skyriuje esančiam pacientui ir gydytojui, kai reikalinga profesionali kito gydytojo nuomonė apie žmogaus diagnozės  patikslinimą, tolesnį jo ištyrimą ir gydymą. Paciento būklę iš viso vertins du gydytojai – tiesiogiai dirbantis gydytojas rajono ar regiono ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriuje ir nuotoliniu būdu dirbantis gydytojas Kauno klinikų, Santaros klinikų arba Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės skubiosios telemedicinos centre.

„Pacientų ir gydytojų tarpusavio konsultacijos nuotoliniu būdu yra plačiai taikoma praktika pasaulyje, norint pagerinti kokybiškų medicininių paslaugų prieinamumą. Norime sekti geraisiais užsienio šalių pavyzdžiais ir užtikrinti sklandų gydytojų darbą, o pacientams – greitą ir patogų paslaugų prieinamumą“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Pasak viceministrės, tikimasi, kad įdiegus skubiosios telemedicinos paslaugas gydymo įstaigose išaugs specialistų prieinamumas rajonų ir regionų gyventojams, pagerės paslaugų kokybė, optimaliau bus paskirstyti pacientų srautai, efektyviau panaudojami personalo ištekliai. Tikimasi, kad dėl to sutrumpės ir pacientų aptarnavimo laikas.

Pirmiausia skubiosios nuotolinės paslaugos bus teikiamos devyniuose rajonų ir regionų skubiosios pagalbos skyriuose, o vėliau ir kituose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *