5-11 klasių moksleiviai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 10-osios

Фото Азертаж

Vyriausybė trečiadienį leido nuo gegužės 10-osios grįžti į mokyklas 5-11 klasių moksleiviams, kartu patvirtino, kad grįžtantiesiems pakaktų periodiškai atlikti greituosius antigeno testus dėl COVID-19.

Karantino pakeitimuose numatyta, kad ugdymas mokyklose 5–11 klasėms bus „vykdomas mišriu būdu“, o be šiuo metu numatytos prievolės mokytojus ir moksleivius tikrinti profilaktiniu COVID-19 tyrimu, įtraukta ir galimybė jiems atlikti „savikontrolę galimai koronaviruso infekcijai nustatyti, kai antigenų testais testuotųsi patys“. 

Taip pat įtvirtinta, kad pedagogams ir moksleiviams, besimokantiems labiausiai koronaviruso paveiktose savivaldybėse, testuotis nereikia, jei užsiėmimai vykdomi atvirose erdvėse. Tai galios visų klasių moksleiviams savivaldybėse, kur dviejų savaičių naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų viršija 200 atvejų. Likusiose testavimas, kaip ir iki šiol, yra nebūtinas.

I. Šimonytė spaudos konferencijoje patikslino, kad pradinukams testavimas toliau bus privalomas tik minėtose savivaldybėse su didesniu nei 200 atvejų rodikliu, bet kuriems abiturientams jis tik rekomenduojamas, tuo metu 5-11 klasių moksleiviams, norintiems grįžti į privalomą ugdymą, testavimas bus privalomas visose savivaldybėse.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžė, kad tai leis atlikti testus nedalyvaujant sveikatos priežiūros specialistams, be to, greitųjų testų rezultatų bus galima ir nevesti į e.sveikatos sistemą.

„Tai viena iš išeičių, kuri mums leidžia tikėtis, kad grįžimas nebus tiktai popieriuje“, – sakė ji.  

Vėliau spaudos konferencijoje ministrė sakė, kad greitieji antigeno testai bus atliekami kas „trys keturios dienos“, t.y. du kartus per savaitę, jų patikimumą garantavo ekspertai.

Pasak jos, prieš priimant sprendimus penktadienį konsultuotasi su merais, dauguma jų, išskyrus didmiesčius, mato galimybes moksleiviams grįžti. Tuo metu didmiesčiai, pasak ministrės, į klases moksleivių grąžinti neketina, atsižvelgiant į tai leista be moksleivių testavimo organizuoti pamokas lauke.

„Dauguma išsakė norą grįžti. Tos savivaldybės, kurios tuo metu labai aiškiai išsakė, jog jos negalėtų sugrąžinti 5-11 klasių į mišrų ugdymą, tai buvo Vilniaus miesto ir Kauno miesto savivaldybės, taip pat Klaipėdos, tai yra didieji miestai. Dar tuo metu laukė sprendimas dėl greitųjų antigeno testų, kurie šiuo metu jau patvirtinti. Jie pasakė, kad neturi tokių pajėgumų“, – teigė J. Šiugdžinienė.

Ji sako, kad dvyliktokams iki mokslo metų pabaigos nebesvarstoma įvesti privalomo testavimosi.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys posėdyje tvirtino, kad nustačius COVID-19, asmenys bus siunčiami į mobilų punktą pakartoti tyrimų ir tuomet jau būtų įtraukti į apskaitą. 

Detaliau tvarka dar bus nustatyta ministrės bei operacijų vadovo sprendimais, taip pat bendruomenėms ketinama pristatyti vaizdo klipą ir kitą medžiagą, kurioje būtų paaiškinti testavimosi niuansai ir kiti kylantys klausimai.

Sprendimas įsigalios nuo gegužės 10-osios, nors dar antradienį J. Šiugždinienė svarstė, jog dalis, t.y. 5-8 klasių moksleiviai, galėtų grįžti jau nuo pirmadienio, kartu su abiturientais. Tačiau savivaldybės tikino tam nespėjančios pasiruošti.

Posėdyje J. Šiugždinienė sako, kad pandemijos situacija „nėra paprasta“, ypač Vilniuje ir Vilniaus rajone, taip pat sumažėjo savivaldybių, kuriose taikomas švelnesnis režimas. Vis dėlto ji ragino atkreipti dėmesį į sudėtingą emocinę-psichologinę vaikų sveikatą.

„Suprantame kad mokslo metai artėja į pabaigą ir liko tik pora mėnesių, tačiau tie pora mėnesių yra gyvybiškai svarbūs, mokytojams yra būtina įsivertinti, kaip sekėsi šie tikrai nelengvi metai su ugdymo pasiekimais, rezultatais, tam, kad galėtumėme pradėti kitus metus jau žinodami, kokia yra situacija ir pasirengę kitiems mokslo metams“, – sakė ji.

Ministrė akcentavo, kad savivaldybės sprendimus dėl moksleivių grąžinimo galės pačios.

„Visiems privalomos kaukės ir visos saugumo priemonės, tokios, kokios numatytos mūsų operacijų vadovo sprendimuose“, – sakė ji.

Savivaldybėse, kur atvejų skaičius nesiekia 200 atvejų, be kita ko leista neformalųjį švietimą vykdyti su ne daugiau nei 10-čia vaikų, kai vienam vaikui tenka ne mažiau nei 10 kv. metrų ploto.

Pakoreguotas ir pats „švelnesnio“ režimo savivaldybių sąrašas, iš jo išbrauktos šešios savivaldybės: Joniškio, Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Šakių rajonų bei Šiaulių miesto. Sąraše atsirastų Jurbarko, Šilalės ir Telšių rajonai ir iš viso būtų mažiau nei trečdalis – 18 savivaldybių.

Taip pat leista vykdyti stojamuosius egzaminus moksleivius atsirenkančioms įstaigoms ir baigiamuosius egzaminus mokyklose pagal užsienio šalių ugdymo programas, jei šiuose patikrinimuose dalyvauja ne daugiau kaip 10 mokinių.

Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, nuo pirmadienio – abiturientams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *