699-ąjį gimtadienį sostinė pradės jubiliejaus laukimu su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“

Nuotrauka vilnius.lt

Antradienį Vilnius minės 699-ąjį gimtadienį, kuriuo pradės metus truksiantį 700-ojo jubiliejaus laukimą – žadama daugybė iniciatyvų, renginių ir staigmenų miestiečiams ir miesto svečiams.

Miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pažymi, kad per visą savo istoriją „Vilnius ne kartą įrodė, kad yra veržlus ir energijos nestokojantis miestas“, todėl jubiliejų pasitikti kviečia su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“.

„Nors Vilniui 700 metų, jis yra veržlumo, smalsumo, kūrybos, ryžto, aistros įsikūnijimas. Ir išore, ir ypač dėl čia gyvenančių bei kuriančių įvairaus amžiaus jaunatviškų žmonių Vilnius yra 700 metų jaunumo miestas. Tai, ką užprogramavo Gediminas savo laišku, tikiu, mes – visi vilniečiai – ir toliau realizuosime su kaupu“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Anot organizatorių, artėjančiam miesto gimtadieniui ruošiamasi nuo 2021 metų, kuriama daugialypė programa, kuri apima įvairias profesionalaus  meno ir populiarios kultūros, švietimo ir kitų sričių iniciatyvas.

700-ojo gimtadienio programos renginiai jau prasidėjo, o jų kulminacija numatyta sulaukus 2023-iųjų, o žinutė „Vilnius: 700 metų jaunas“ sujungs visą jubiliejui skirtą programą ir jos komunikaciją. 

„Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė sako, kad kuriant vienijančią žinutę tęsiama kryptis prisistatyti sostinę kaip veržlų, atvirą, nebijantį eksperimentuoti ir laužyti nusistovėjusių tradicijų miestą.

„Jaunas – tai jausmas ir būsena, kuria alsuoja Vilnius. Mums labai svarbu, kad mūsų koncepcijos žinią atlieptų ir renginiai, skirti Vilniaus 699 gimtadieniui“, – pranešime cituojama I. Romanovskienė. 

Antradienį Katedros aikštėje prie pagrindinio miesto laikrodžio bus įžiebtas specialus šviesos laikrodis, kuris skaičiuos laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio pradžios.

Skirtingose Vilniaus senamiesčio erdvėse miesto svečiai ir gyventojai sausio 25–30 d. galės išvysti spalvingas Vilniaus Šviesų festivalio instaliacijas, sukurtas Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų. Kalnų parko Dainų slėnyje sausio 25–27 dienomis žiūrovus pasitiks oro balionų, ugnies ir lazerių šou, o nuotykių pasiilgę žmonės jėgas galės išbandyti orientacinėse varžybose. 

Pranešime nurodoma, kad susipažinti su visa artėjančių renginių programa kviečiame puslapyje www.700vilnius.lt. Visi gimtadieniui skirti renginiai – nemokami, tačiau, siekiant saugumo reikalavimų, jų dalyvių skaičius gali būti ribojamas.

Vilnius, kaip miestas ir sostinė, pirmą kartą rašytiniuose šaltinuose paminėtas1323-iųjų sausio 25-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Vakarų Europos krikščionims.

Minėtu laišku krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno, kviesti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje.

Tuometinis Lietuvos didysis kunigaikštis taip pat pranešė ketinantis priimti krikštą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.