A. Bilotaitė prašo teisėsaugos pradėti tyrimą dėl pasipriešinimo pareigūnams Rūdninkuose

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė prašo teisėsaugos pradėti ikiteisminį tyrimą dėl asmenų pasipriešinimo pareigūnams Rūdninkuose, kur siekiama apgyvendinti neteisėtus migrantus.

„Tai nebuvo taiki protesto akcija, kaip bandoma pabrėžti ir akcentuoti, žmonės, kurie dalyvavo šitoje nukreiptoje akcijoje, įsiveržė į poligono teritoriją, puolė pareigūnus, padegė padangas. Ir suprantama, kad tai yra nusikalstama veika, tokiame sukarintame objekte, kuris turi specialų statusą, tokie veiksmai yra netoleruotini“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministrė.

„Todėl aš kreipiausi tiek į policijos departamentą, tiek į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas įvertinant visą šią situaciją ir būtų pritaikyta atitinkama atsakomybė“, – sakė ji.

A. Bilotaitė sako vertinanti šią pirmadienio vakarą vykdytą protesto akciją kaip „provokaciją ir antivalstybinę veiklą“, todėl prašo situaciją įvertinti ir Valstybės saugumo departamento bei pateikti informaciją.

„Šie veiksmai yra gerai organizuoti, kaip žinia, proteste dalyvaujančių žmonių tarpe didžioji dalis buvo ne vietos gyventojai, tai buvo ne bendruomenės atstovai, o žmonės iš kitur. Gerai suplanuota, gerai suorganizuota akcija prieš valstybę“, – teigė ji.

Anot jos, vertinant neteisėtų migrantų srautus, jų netrukus turėtų būti apie 3 tūkst., tačiau dauguma jų apgyvendinti pasienio užkardose, o tai reiškia, kad pasieniečiai negali vykdyti savo pareigų ir yra užimti rūpinimusi šiais žmonėmis.

„Tai, kas vakar įvyko Rūdninkų poligone, yra akivaizdi piktybinė provokacija. Kyla klausimas – ką žmonės gynė? Nes Rūdninkų poligonas yra Viešojo saugumo tarnybos pratybų vieta, kuri yra sukarinta, tai yra specialios paskirties objektas, kuriame yra užtikrinta tam tikra apsauga, yra tvora, video kameros ir ši teritorija yra nutolusi nuo gyvenamųjų vietovių. Tai tikrai kyla klausimas – ką žmonės vakar gynė“, – tvirtino ji.

VST vadas: asmenys įsiveržė į karinę teritoriją

Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius pabrėžė, kad tai buvo „rimtas incidentas“, nes pirmadienį į karinę teritoriją įsiveržę asmenys padegė padangas, nesunkiai sužalojo du pareigūnus ir blokavo įvažiavimą į poligoną. Įsiveržėliams sutramdyti panaudotos ašarinės dujos.

„Vakar vakare turėjome rimtą incidentą, buvo įsiveržta į mūsų karinę teritoriją, padegtos padangos, tikslai du – arba padegti stovyklą, ruošiamą pabėgėliams, arba nukreipti mūsų apsaugos pajėgų dėmesį į tą galbūt būsimą gaisrą. Buvo pasikėsinta į mūsų sargybą, du pareigūnai sužaloti, buvo iškviestos mūsų specialiosios pajėgos VST, kurie atblokavo įvažiavimą-išvažiavimą, viduje užgesino gaisrą kartu su Priešgaisrinio gelbėjimo tarnybą ir įvedė tvarką“, – teigė VST vadas.

Anot jo, įsiveržimas įvyko pirmadienio vakarą, 21.30-22 val., o pareigūnai patekti į poligono teritoriją ir išvykti iš jos negalėjo iki 5 val. ryto. Asmenys po grumtynių sulaikyti ir perduoti policijai. R. Pocius sako negalintis tiksliai pasakyti, kiek asmenų įsiveržė į poligoną.

„Akivaizdu, kad tam buvo ruoštasi, nes sunkvežimio padangų bet kaip, su žiebtuvėliu nepadegsi. Akivaizdu, buvo pasiruošta, buvo praeita ne pro įėjimo-išėjimo punktą, bet iš kitos pusės tvoros, kur yra silpna, pažeidžiama tvora. Sureagavus apsaugai, įvyko fizinis kontaktas, priešinosi įsiveržėliai, nepakluso teisėtiems reikalavimams, buvo panaudotos ašarinės dujos“, – tvirtino VST vadas.

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje. Į poligoną vedantį kelią sunkvežimiams, vežantiems migrantų palapinių miesteliui reikalingus daiktus, blokuoti bandė keliasdešimt žmonių.

Rūdninkų poligone planuojama apgyvendinti iki 1,5 tūkst. migrantų.

Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,8 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *