
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) sako, kad Vakarų sankcijos Rusijai dėl invazijos į Ukrainą yra beprecedentės ir jau turi dramatišką poveikį.
Vis dėlto šalia jo per spaudos konferenciją stovėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad tikisi dar daugiau ekonominio spaudimo Kremliui.
„Tos pasekmės, ekonominių sankcijų smarkumas ir kitos priemonės, kurių buvo imtasi, yra kur kas daugiau, nei daugelis žmonių numatė. Jos, neabejotinai yra beprecedentės“, – Vilniuje pirmadienį sakė JAV diplomatijos vadovas.
„Jos jau turi dramatišką poveikį“, – pridūrė jis.
Anot A. Blinkeno, dėl sankcijų Rusijos rublis nugarmėjo į neregėtas žemumas, o šalies kredito reitingas pasiekė „šlamšto“ lygį.
Reaguodamos į invaziją Ukrainoje, Vakarų šalys sutarė atjungti septynis Rusijos bankus nuo sistemos SWIFT, uždraudė technologijų eksportą į šalį ir ėmėsi kitų ekonominių ribojimų.
Tačiau G. Landsbergis sako, kad Rusijos ekonominė blokada dar nepasiekė „visiškos izoliacijos“ lygio, o apeiti sankcijoms naudojamasi bankais, kurie kol kas nesusiduria su kliūtimis.
Jis dar kartą ragino Vakarus atsisakyti energijos išteklių iš Rusijos importo.
„Turime uždaryti visas spragas, – teigė G. Landsbergis. – Energijos šaltiniai, kuriuos importuojame, leidžia Rusijai finansuoti karinę operaciją“.
„Negalime Ukrainos krauju mokėti už Rusijos naftą ir dujas“, – pridūrė jis.
Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi pusantros savaitės.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama