A. Dulkys: antikūnų testais ištirta 6 tūkst. pedagogų, penktadalis jų persirgę COVID-19

Nuotrauka vilnius.lt

Antikūnų testais ištirta per 6 tūkst. pedagogų, maždaug penktadalis iš jų jau persirgę COVID-19, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jau yra ištestuota apie 6 tūkst. švietimo įstaigų darbuotojų, maždaug 1,1 tūkst. tyrimų parodė, kad jie turi teigiamus atsakymus. Tai yra 18 procentų, tai yra pakankamai nemažas procentas, ypač jei lyginsime su rudens rezultatais“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras.

Apie pradedamą pedagogų testavimą buvo paskelbta sausio pabaigoje.

Kaip teigė ministras, mažėjančios simptominių tyrimų apimtys leidžia atlikti daugiau profilaktinių testavimų – tiek atliekant molekulinį (PGR) tyrimą, tiek tiriant antigenų ar antikūnų testais.

„Tas mums atveria naujas galimybes, mes dabar jau labiau plėsime savanorišką testavimą“, – komentavo A. Dulkys.

Pasak jo, pastaruoju metu sudarytos sąlygos profilaktiškai išsitirti pedagogams, psichologinę pagalbą, psichoterapines paslaugas teikiantiems specialistams.

„Šią savaitę savo ruožtu galvosime, dar kokias grupes būtų galima įtraukti į tą profilaktinį testavimą. (…) Matydami kokie mūsų limitai, kokios laboratorijų galimybės, planuojame suteikti ir tam tikrą erdvę savivaldybėms, kad jos pagal savo specifiką galėtų pasiūlyti, kokioms sritims reikėtų profilaktinio testavimo“, – sakė A. Dulkys.

Anot jo, toks testavimas yra labai svarbus, priimant sprendimus dėl karantino atlaisvinimo konkrečiose savivaldybėse.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.