A. Dulkys: galimybė revakcinuoti asmenis su nuslopintu imunitetu – kitą savaitę

Фото BFL/ Irmantas Gelūnas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad galimybė vakcinuoti asmenis su nuslopintu imunitetu turėtų būti sudaryta iki kitos savaitės.

„Sprendimas bus teigiamas, šiuo metu yra rengiami teisės aktai. Tikimės, kad visa procedūra truks ne ilgiau kaip iki kitos savaitės“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė A. Dulkys.

Tokį pasiūlymą Ministrų kabinetui pateikė Ekspertų taryba. Kaip BNS sakė Ekspertų tarybos narė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro imunologė Aurelija Žvirblienė, tokia rekomendacija suformuluota pirmadienį vykusiame tarybos posėdyje.

„Kol kas nesiūloma visuotinė revakcinacija, bet yra siūloma pradėti nuo labai aiškių grupių, kaip, pavyzdžiui, imunosupresuotų asmenų, kuriems apskritai ta vakcina nesuveikia arba suveikia labai silpnai. Tai yra ta grupė, kuriai būtų svarbu sukelti imunitetą“, – teigė A. Žvirblienė.

Dėl visuotinio skiepijimo trečia doze mokslininkei antrino ir ministras.

„Dar kol kas pakankamai tyrimų nėra, bet tai yra mūsų sekimo zonoje, jei jų tokių bus, mes į tai reaguosime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Dėl pažeidžiamiausių grupių revakcinacijos sprendimą jau yra priėmęs ir Izraelis, vienas pirmųjų pasaulyje pradėjęs vakcinaciją nuo koronaviruso. Šalyje daugėjant užsikrėtimo koronavirusu atvejų, praėjusią savaitę trečia „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos doze pradėti skiepyti pacientai su silpna imunine sistema.

Be kita ko, ministras teigė, kad kitą savaitę gali būti priimtas sprendimas leisti antra doze skiepyti nebūtinai to paties gamintojo preparatu, kokiu žmogus buvo vakcinuotas pirmą kartą.

„Visai tikėtina, dabar dar nenorėčiau garantuoti, panašu, kad tyrimų užtenka tam, kad galėtume leisti miksuoti kai kurias vakcinas antros dozės metu. Ekspertai prie to dirba“, – teigė A. Dulkys.

Savo ruožtu A. Žvirblienė sakė, kad Ekspertų taryboje apžvelgti Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos duomenys dėl vakcinacijos skirtingų platformų skiepais, tačiau plačiau šį klausimą ketinama nagrinėti vėlesniuose posėdžiuose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *