A. Dulkys: griežtesnių priemonių Vilniaus regione taikyti nėra numatoma

Фото BFL/ Irmantas Gelūnas

Vilniaus regione sparčiai prastėjant koronaviruso situacijai, čia griežtesnių priemonių įvesti neketinama, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Ne, griežtesnių priemonių nėra numatoma“, – paklaustas apie papildomas pandemijos valdymo priemonės Lietuvos rytinėje dalyje žurnalistams sakė ministras.

Be kita ko, ministras buvo klausiamas, ar vakcinų perskirstymas sostinei nėra pavėluotas, žinant, kad pirminė jų apsauga organizme pradeda formuotis maždaug antrą savaitę po paskiepijimo, o situacija Vilniuje ėmė prastėti dar kovo pabaigoje.

„Jei pradėtume kiekvieną pasakymą nuo to, kad pavėluota. Aš galėčiau pasakyti taip – testavimo pati nacionalinė strategija yra pavėluota. Jei testavimo priemones būtume pradėję naudoti dar 2020 metais, mes galbūt turėtume kitą rezultatą“, – sakė A. Dulkys.

„Tai viena iš priemonių, bet ne vienintelė. Pagrindiniai dalykai yra trys – tolimesnis efektyvus vakcinavimas, visos galimos testavimo programos, be abejo, pačių žmonių įsitraukimas. Kada visi trys elementai bus kartu, tada turėsim rezultatą“, – pridūrė jis.

Remiantis statistikos departamento duomenimis, pernai gruodį septynių dienų atliktų diagnostinių testų vidurkis svyravo nuo 11 tūkst. iki beveik 14 tūkstančių.

Vasarį ir kovą šis skaičius sumenko beveik per pusę. Tuomet A. Dulkys teigė, kad tokia situacija susiklostė dėl sumažėjusio simptomus jaučiančių besitiriančiųjų skaičiaus.

Vėl testavimo apimtys pradėjo augti kovo viduryje, ėmus gausiau naudoti antigeno testus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *