A. Dulkys iš pareigų atleidžia Nacionalinės laboratorijos vadovą D. Bakšą

Nuotrauka Danas Bakša/ facebook.com

Dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys iš pareigų atleidžia Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovą Daną Bakšą, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Skelbiama, kad tokį sprendimą ministras priėmė, susipažinęs su komisijos, tyrusios D. Bakšos veiklą, išvadomis.

„Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas pasireiškė netinkamu NVSPL vadovo funkcijų vykdymu, o būtent – neteisėtu, neskaidriu valstybės biudžeto lėšų, skirtų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimui karantino metu, panaudojimu, saugios darbo aplinkos laboratorijoje neužtikrinimu, netinkamu žmogiškųjų išteklių valdymu“, – nurodoma pranešime.

Anot ministerijos, dalis darbo pareigų pažeidimų gali būti susijusi su žalos valstybės ir įstaigos biudžetui padarymu, o komisija dėl objektyvių priežasčių tikslaus žalos dydžio negalėjo nustatyti, todėl ministras A. Dulkys pavedė artimiausiu metu atlikti NVSPL veiklos finansinį auditą.

Ketvirtadienį telefonu atsiliepęs D. Bakša BNS atleidimą komentuoti atsisakė ir pasiūlė klausimus atsiųsti raštu.

Spalio 15-oji – paskutinė atleidžiamo Nacionalinės laboratorijos vadovo darbo diena. Jo pareigas laikinai eis NVSPL direktoriaus pavaduotoja Rosita Marija Balčienė.

Atlikus pirminį anonimiškai pateiktos informacijos patikrinimą, A. Dulkys Nacionalinės laboratorijos vadovą rugsėjo viduryje nušalino nuo pareigų ir inicijavo tyrimą dėl galimo D. Bakšos darbo pareigų pažeidimo.

Pats NVSPL vadovas tuomet teigė, kad nušalinimas jam buvo staigmena ir tai tėra nesusipratimas.

Teigė, jog „užsiima mobingu ir nepotizmu“ 

Anoniminiame laboratorijos darbuotojų skunde dėl D. Bakšos, BNS žiniomis, yra teigiama, jog vadovas nesirūpina kai kurių laboratorijos funkcijų išlaikymu, tačiau „užsiima mobingu ir nepotizmu“ įstaigos darbuotojų atžvilgiu. Jame taip pat nurodoma, kad darbuotojai spaudžiami išeiti iš darbo.

Skundo autorių teigimu, D. Bakša didžiausią dėmesį skyrė savo asmeniniam įvaizdžiui, be to, kitose darbovietėse ar nuotoliniu būdu dažnai dirbantis vadovas, pasak pavaldinių, retai pasirodydavo įstaigoje, kai kurie darbuotojai jo nesantys matę.

Anot kolegų, direktorius delsia pasirašyti dokumentus, tarp jų – ir dėl darbuotojų atlyginimų. Dėl nepasirašomų dokumentų, pasak jų, kyla problemų ir su viešųjų pirkimų laimėtojais bei kitomis institucijomis.

Anot skundą pateikusių asmenų, D. Bakšos vadovavimo laikotarpiu darbą paliko apie 40 darbuotojų, tarp jų – administracijos darbuotojai ir skyrių vadovai. Vietoj jų, kaip teigiama, nauji žmonės arba nepriimami, jų darbą užkraunant kitiems, arba priimami D. Bakšai artimi žmonės, sukuriant jiems specialias pareigas.

Skundą pateikę asmenys teigė, jog laboratorijos veiklos klausimai ir sprendimai priimami siaurame vadovui artimų žmonių rate, o kompetentingi įstaigos darbuotojai aptarimuose nedalyvauja, o sprendimai, „dažnai nelogiški ir prieštaringi“, yra nuleidžiami iš viršaus.

Kaip nurodoma skunde, įstaigoje D. Bakša įdarbino analitiką, su kuriuo darbuotojai turintys derinti savo užmokesčio klausimus. Analitikas, esą, klausimus sprendžia subjektyviai, be to,visus klausimus ragina spręsti žodžiu ir telefonu, nerašyti elektroninių laiškų, duoda nurodymus, sprendžia darbinius įstaigos klausimus.

Pasak skundo, įstaigos vadovas, pažeisdamas konfidencialumą, kitiems darbuotojams pasakoja apie žmones, kuriuos rengiasi atleisti.

Vienu metu derino du darbus

Kaip pernai gruodį skelbė BNS, pradėjęs darbą laboratorijoje, D. Bakša per trumpą laiką į atsakingas pareigas įstaigoje įdarbino ne vieną su stambiais verslais susijusį asmenį. Jis tuomet teigė nesidomintis, kokiomis kitomis veiklomis jie užsiima.

Tarp šių žmonių – NVSPL Planavimo ir viešųjų pirkimų skyriuje naujai įsteigtose ekonomikos analitiko pareigose dirbantis verslininkas, „darbietės“ Ievos Kačinskaitės-Urbonienės padėjėjas Kastytis Masalskas. 

Sveikatos apsaugos ministerijai pradėjus tyrimą dėl D. Bakšos, K. Masalskas nuo šių metų spalio 1 dienos pasitraukė iš užimamų pareigų.

Be to, pats D. Bakša iki šiol vadovavimą laboratorijai derino su dar vienomis pareigomis – direktoriaus patarėjo darbu puse etato Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje.

Anksčiau BNS atleidžiamas Nacionalinės laboratorijos vadovas nurodė, jog ligoninės direktoriaus patarėjo pareigose jis dirba nuo 7.30 val. iki 12 val., o jo kaip laboratorijos vadovo darbo laikas prasideda 12 valandą.

Karjerą Vilniaus psichiatrijos ligoninėje teisininko išsilavinimą turintis D. Bakša pradėjo 2018 metų sausį, netrukus po to kai pasitraukė iš tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjo pareigų.

Iš ministro politinės komandos D. Bakšai teko trauktis 2017-ųjų pabaigoje, kai dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad jis galėjo spausti tuometinę viceministrę, jog konkurse į Valstybinės ligonių kasos direktoriaus postą turi laimėti ministerijoje projektų ir procesų valdymo patarėju dirbantis Igoris Baikovskis.

Ligoninės direktorius Arūnas Germanavičius yra sakęs, kad naujos patarėjo pareigos vos tik jam tapus vadovu įsteigtos pasikonsultavus su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *