A. Dulkys: medikams dėl darbo su COVID-19 prireiks daugiau lėšų, nei planuota

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys  sako, kad lėšos medikų atlyginimų didinimui suplanuotos, bet vertinant realų poreikį priedams dėl darbo su COVID-19, pinigų turės būti skirta daugiau.

Pasak jo, algų didėjimas nebuvo numatytas 2019 ir 2020 valstybės biudžetuose, o tam naudotas PSDF rezervas.  Ministras sako, kad 2021-ųjų PSDF biudžete tai jau numatyta, bet dar atliekami papildomi skaičiavimai, nes lėšos pirmajam metų pusmečiui buvo suplanuotos „per daug optimistiškai ir reikia kur kas daugiau“.

„Ne, tai yra netiesa, kad nėra numatytos (lėšos – BNS), bet yra tiesa tai, kad pandemija suvalgo daugiau lėšų, negu mes tikėjomės, būtent įvairiems priedams“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Anot jo, daugiau lėšų medikams planuojama numatyti peržiūrint Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą.

„Manau, kad su biudžeto tikslinimu metų viduryje mes paskelbsime tam tikrus skaičius, bet keletą galiu pasakyti ir dabar: 2021-ųjų PSDF biudžete COVID-19 priedams yra numatyta beveik 46 mln. eurų, 2021 PSDF biudžete numatyti 26 mln. eurų paslaugoms ir atitinkamai nuo liepos 1–osios – didinimui darbo užmokesčio medikams“, – kalbėjo A. Dulkys.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *