A. Dulkys: rudenį skiepijimas tam tikriems darbuotojams gali tapti privalomas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Rudenį skiepijimas tam tikrų profesijų žmonėms gali tapti privalomas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Rudens sesijai ruošiamės diskusijai apie galimybę numatyti tam tikroms veikloms privalomąjį skiepijimą“, – po neformalaus ministrų susitikimo žurnalistams sakė A. Dulkys.

Pasak jo, pirmiausia tokie reikalavimai būtų taikomi medikams, socialinės globos įstaigų darbuotojams.

Ministro teigimu, rudenį taip pat turėtų būti priimti sprendimai, jog už privalomąjį periodinį testavimąsi susimokėtų darbdavys ar pats darbuotojas.

Be to, artimiausiu metu planuojama plėsti sąrašą specialybių, kurioms toks testavimas taptų būtinas.

„Kokių? Šiandien dar negaliu atsakyti, bet būtų dar plečiamos grupės, kurioms reikia testuotis“, – aiškino ministras.

Karštosios linijos 1808 koordinatorės Gretos Beinaravičiūtės teigimu, nuo pirmadienio išplėtus privalomą periodinį testavimą dėl COVID-19, kai kuriuose miestuose procedūros reikia laukti ir keturias ar penkias dienas.

Paklaustas, ar dėl to neplanuojama didinti testavimo išteklių, A. Dulkys teigė, kad į situaciją „žiūrėsime labai protingai“.

„Negalime skirti visų išteklių vien dėl testavimo, kai ta pati bendruomenė yra atsakinga ir už skiepijimą, ir už kitų paslaugų teikimą. Tikrai tai bus daroma protingai, kad išpildytume tuos poreikius“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto, ministras pridūrė, kad kai kur gali tekti pastovėti eilės.

„Žinutė pagrindinė – mokesčių mokėtojų pinigai turėtų būti skiriami, visų pirma, sveikatos paslaugoms teikti, visoms paslaugoms teikti, įskaitant skiepijimą, o ne tik susikoncentruoti į testavimą“, – aiškino jis.

Siekiant suvaldyti delta atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomu tapo nepersirgusiems bei nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, dirbantiems su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais netiesėtais migrantais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *