A. G. Astrauskaitė atleista iš darbo Vilniaus mokykloje, direktorė jai siūlo grįžti

Nuotrauka BNS/ Rokas Lukoševičius

Riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama Astra Genovaitė Astrauskaitė atleista iš darbo Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje, bet jai siūloma vėl užimti mokytojos pareigas sudalyvavus konkurse, BNS ketvirtadienį patvirtino mokyklos direktorė.

„Pagal savivaldybės nurodymą (…) aš ją atleidau ir vėl paskelbėme konkursą, kuris galioja iki gruodžio 30 dienos“, – sakė Irina Ignatavičienė.

Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas nurodė, jog dėl elgesio ir kitų mokykloje egzistuojančių problemų direktorei inicijuojama galimo darbo pareigų pažeidimo nustatymo procedūra.

„A. G. Astrauskaitės priėmimas į darbą atkreipė visuomenės dėmesį į „Juventos“ gimnaziją. Tikriausiai dėl to gavome anoniminių pranešimų apie netinkamą direktorės I. Ignatavičienės elgesį ir kitas mokykloje egzistuojančias problemas. Reaguodami į pranešimus, inicijuosime galimo darbo pareigų pažeidimo nustatymo procedūrą“, – BNS atsiųstame komentare teigia vicemeras.

Nustačius, jog A. G. Astrauskaitė įdarbinta tinkamai nepaskelbus atrankos praėjusią savaitę sostinės savivaldybės meras Remigijus Šimašius įpareigojo direktorę atleisti šią lietuvių kalbos mokytoją. 

I. Ignatavičienė pažymėjo, neatmetanti galimybės, jog A. G. Astrauskaitė dalyvaus paskelbtoje atrankoje.

„O kodėl, ji neturi teisės? Gal ji susidomės“, – svarstė ji.

Direktorė nurodė, kad išreiškė pasiūlymą mokytojai dalyvauti konkurse.

„Taip, aš nematau problemos, nes žmogus gali šiai dienai dirbti. Man šiai dienai žūtbūt reikia vienuoliktokams, dvyliktokams organizuoti pamokas lietuvių kalbos ir literatūros, kitos išeities aš nematau“, – sakė I. Ignatavičienė.

Anksčiau direktorė yra sakiusi, kad A. G. Astrauskaitę į darbą priėmė, nes neturėjo kitos išeities – trūko lituanisto, nebuvo kam vesti pamokų, o darbo sutartyje su A. Astrauskaite įrašytos dvi pedagogei iškeltos sąlygos, kad ugdymo proceso metu ji neskleistų savo politinių pažiūrų, ugdymo proceso metu nedalyvautų politinėje veikloje.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją kritikavo ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą. Tą pačią dieną prie Simo vyko mitingas prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *