A. Kandrotas-Celofanas dėl finansinių nusikaltimų siunčiamas už grotų beveik 2 metams

Nuotrauka Antanas Kandrotas/ facebook.com

Vienam žinomiausių protestuotojų prieš koronaviruso pandemijos valdymą ir kitus Vyriausybės sprendimus Antanui Kandrotui Apeliacinis teismas finansinių nusikaltimų byloje skyrė beveik dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Antradienį teisėjų kolegijos paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo iškart.

„Į įmonės apskaitą buvo įtraukti dokumentai dėl neįvykusių sandorių, tai yra įrodyta“, – per posėdį sakė teisėjas Justas Namavičius.

A. Kandrotas, visuomenėje žinomas Celofano pravarde, šioje byloje įvardijamas kaip nusikaltimus įvykdyti padėjęs asmuo. Nauju nuosprendžiu jam panaikintas bausmės vykdymo atidėjimas.

„Atidėjimui nepakanka argumentų, duomenų. Pirma, pats Kandrotas jau buvo teistas, be kita ko ir dėl panašių nusikaltimų. Antra, per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį jis padarė naują nusikalstamą veiką. Tai vis tiek leidžia atidėti bausmės vykdymą, bet reikia gerų argumentų, kad jis nebedarys naujų nusikalstamų veikų. Tokių argumentų teisėjų kolegija nematė“, – teisėją cituoja portalas „Delfi“.

Kaunietis iš viso turės kalėti vienerius metus ir devynis mėnesius. Kartu su juo buvo nuteistas dar vienas asmuo – Paulius Boreika. 

A. Kandrotas šioje byloje nuteistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir turto pasisavinimą padėjėjo vaidmenyje.

Jis nuosprendį vadina susidorojimu su politiniais oponentais.

„Mano komentaras būtų toks: su politiniais oponentais, su kritikais susidorojama juos siunčiant į kalėjimą. Niekuo nesiskiriame nuo Baltarusijos“, – portalui „Delfi“ sakė A. Kandrotas.

A. Kandrotui laisvės atėmimo bausmė subendrinta su anksčiau paskelbtu Alytaus teismo nuosprendžiu.

P. Boreika ir A. Kandrotas pernai vasarį Kauno apygardos teismo buvo pripažinti kaltais dėl 2017 metais vykdytų finansinių nusikaltimų.

Prieš tai A. Kandrotas už finansinius nusikaltimus jau buvo tris kartus teismo pripažintas kaltu.

Jis yra vienas iš Didžiojo šeimų maršo dalyvių, taip pat aktyviai dalyvavęs mitinge prie Seimo pernai rugpjūtį.

Prie Seimo vykusio mitingo metu A. Kandrotas visą dieną filmavo vaizdo įrašus, nuo scenos sakė kalbą. Mitingui peraugus į riaušes Celofanas transliacijų metu ne kartą ragino žmones jungtis prie parlamentą apsupusios ir su policija konfliktavusios minios. Jam ikiteisminiame tyrime pareikšti įtarimai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *