A. Lukašenka atkirto G. Nausėdai: tegu užsiima savo virusu

Фото kremlin.ru

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalies patirtis kovojant su virusiniais susirgimais gali tapti pavyzdžiui daugeliui šalių, o Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, sukritikavusiam Minsko atsaką į naujojo koronaviruso protrūkį, pasiūlė „užsiimti savo virusu“.

„Jeigu ateis momentas, kad mums reikės kažkur gesinti gaisrą – mes jį gesinsime. Ir, beje, daug veiksmingiau negu Lietuvos prezidentas. Jis susirūpino Baltarusijos virusu… Užsiimk savo virusu – dėl jo tau iškilę krūva klausimų. Jis dar priekaištauja, kad baltarusiai tikriausiai ne apie viską informuoja“, – duodamas interviu transliuotojui „Mir“ sakė A. Lukašenka.

G. Nausėda trečiadienį pareiškė, kad negalima pasitikėti oficialia Baltarusijos informacija dėl koronaviruso, situacija ten gali būti kur kas blogesnė.

„Mes negalime pasitikėti ta informacija, kurią oficialiai gauname iš Baltarusijos, nes aš matau, kad Baltarusijos vadovas šiek tiek bravūriškai vertina situaciją“, – trečiadienį žurnalistams prie Sveikatos apsaugos ministerijos sakė šalies vadovas.

„Labai galimas dalykas, kad ta tikroji statistika yra gerokai blogesnė, nes žinome apie tam tikrus židinius Baltarusijos teritorijoje ir mirties atvejus, kurie yra fiksuojami“, – teigė jis.

Ketvirtadienį A. Lukašenka paskelbė apie trečio COVID-19 užsikrėtusio žmogaus mirtį ir pridūrė, kad su šiuo susirgimu siejama dar vieno paciento mirtis, bet kol kas dar nėra patvirtinta, ar jis buvo užsikrėtęs koronavirusu.

Prezidentas patikino, kad Baltarusija „neslepia“ jokių faktų apie šį protrūkį.

„Pradeda plyšauti, kad Baltarusijoje kažką slepia ir nedirba, (kad sustabdytų) virusą. Pasaulio sveikatos organizacija mums rekomenduoja kovoti su židiniais, taškais“, – pareiškė A. Lukašenka.

„Tai yra, jeigu matome židinį – jį puolame ir pradedame gydyti tą žmogų ir visus, kas buvo aplinkui. Niekas pasaulyje taip nedirba. Jie eina  frontu. Apsupo miestą – nei įvažiuoti, nei išvažiuoti, ir visus namuose uždarė“, – pažymėjo jis.

Pasak A. Lukašenkos, dėl dabartinės padėties Baltarusijoje tokios priemonės nėra reikalingos.

„Duok Dieve, kad tokios padėties ir nebūtų“, – pridūrė jis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *