A. Lukašenka atmeta galimybę surengti naujus rinkimus

Фото Пресс-служба Президента Республики Беларусь

Aliaksandras Lukašenka sekmadienį pareiškė, kad Baltijos šalys, Lenkija ir Ukraina „liepia“ surengti naujus Baltarusijos prezidento rinkimus, ir sako kategoriškai atmetantis tokią galimybę.

„Tankai ir lėktuvai – už 15 minučių skrydžio nuo mūsų sienų. NATO kariuomenės būriai žvangina vikšrais prie mūsų vartų. Lietuva, Latvija, Lenkija ir, deja, mūsų mieloji Ukraina ir jų vadovai liepia mums surengti naujus rinkimus“, – sakė A. Lukašenka, sekmadienį kalbėdamas per mitingą Nepriklausomybės aikštėje Minske, priešais Vyriausybės rūmus.

Pasak jo, jei būtų surengti nauji rinkimai „mes žūsime kaip valstybė, kaip tauta“.

A. Lukašenka taip pat sakė manantis, kad planuojama 300 tūkst. žmonių gyvoji grandinė iš Vilniaus iki Kijevą, yra išorinio kišimosi grėsmė.

Jis tvirtino, kad „mums siūloma nauja vyriausybė: jos jau sudarytos užsienyje – net dvi – ir jie negali sutarti, kas ateis mums vadovauti“.

„Mums nereikia užjūrio vyriausybės, mums reikia savo vyriausybės, savo vadovybės. Ir mes ją išrinksime“, – sakė A. Lukašenka.

Taip pat jis užsiminė apie tariamą grėsmę, kad į Baltarusiją ateis NATO kariai: „Mums siūlomi NATO kariai… Jie nori mus apauti vyžomis ir vaikytis su bizūnu. Ar nematote? Jei kas nors to nori – be manęs!“

„Niekada neleisiu laužyti mūsų valstybės. To nebus“, – kalbėjo jis.

Po praeitą sekmadienį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų A. Lukašenkai lojalūs režimo pareigūnai paskelbė, kad jis laimėjo surinkęs daugiau kaip 80 proc. balsų ir buvo perrinktas šeštai kadencijai. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti; šalyje nuo pat rinkimų vyksta protesto akcijos.

Vakarų šalys griežtai kritikavo brutalų protestų malšinimą Baltarusijoje. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai penktadienį pareiškė atmetantys Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus ir pradedantys rengti šios šalies pareigūnų, kuriems už represijas prieš protestuotojus gali būti paskelbtos sankcijos, sąrašą.

Lietuvos, Estijos ir Latvijos vadovai šeštadienį pasmerkė susidorojimą ir paragino surengti naujus rinkimus.

BNS

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.