A. Paleckio šnipinėjimo bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas

Фото facebook.com

Buvusio politiko Algirdo Paleckio bylą, kurioje jis kaltinamas šnipinėjimu, nagrinės Šiaulių apygardos teismas.

Taip antradienį nusprendė Apeliacinis teismas, turėjęs paskirti teismą šiai bylai nagrinėti po to, kai nuo jos anksčiau nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

A. Paleckis kaltinamas nusikaltimais prieš šio teismo teisėjus.

„Šioje baudžiamojoje byloje kaltinamiesiems inkriminuota galimai padaryta nusikalstama veika nukreipta ir prieš Vilniaus apygardos teismo teisėjus, nagrinėjusius baudžiamąją bylą dėl neteisėtų TSRS kariškių ir kitų asmenų veiksmų 1991 metų sausio mėnesį. Todėl jei byla būtų nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme tiek proceso dalyviams, tiek pašaliniam stebėtojui gali kilti pagrįstų abejonių Vilniaus apygardos teismo nešališkumu“, – teigiama Apeliacinio teismo pranešime.

A. Paleckiui ir verslininkui Deimantui Bertauskui šioje byloje pareikšti įtarimai dėl šnipinėjimo kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje.  

Kaip anksčiau antradienį pranešė Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad nusikalstama veika galėjo vykti nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio.

Tuo metu, anot prokurorų, kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus. 

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo surasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo Sausio 13-osios bylą ir pernai 67-iems Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams skyrė bausmes nuo ketverių iki 14 metų.

A. Paleckis suimtas laikomas nuo 2018 metų spalio, jis savo kaltės nepripažįsta.

Kauno apygardos teismas praėjusių metų gruodį suėmimą A. Paleckiui pratęsė dar trims mėnesiams, o Apeliacinis teismas skundą dėl šio suėmimo atmetė.

Prokurorės Vilmos Vidugirienės teigimu, tyrimas užsitęsė dėl didelės apimties: jame buvo tiriamos elektroninės laikmenos, tūkstančiai laiškų, paskirtos kelios ekspertizės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.