A. Paleckio šnipinėjimo byloje pradedamos sakyti baigiamosios kalbos

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje byloje, kurioje buvęs politikas Algirdas Paleckis yra kaltinamas šnipinėjimu, trečiadienį ketinama pradėti sakyti baigiamąsias kalbas. 

Teismo atstovas Vytautas Jončas BNS informavo, kad valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė Vilma Vidugirienė kalbą ketina sakyti nuotoliniu būdu, o kaltinamųjų ir jų advokatų laukiama atvykstant į teismo salę. 

Norą sakyti baigiamąsias kalbas gyvai A. Paleckio gynėjai išsakė ankstesniajame posėdyje, o šnipinėjimu taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas ir jo gynėjai tuomet teisę nuspręsti paliko teismui. 

Byloje A. Paleckis su D. Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta. 

Bylą nagrinėti Šiauliuose paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, kai nuo jos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus. 

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.