A. Veryga apie koronaviruso rekordą: susitikome, bendravome, platinome

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad rekordinis užsikrėtimas koronavirusu fiksuojamas dėl objektyvių priežasčių. 

Jo teigimu, šalies mastu dėl to neplanuojama įvesti kokių nors papildomų ribojimų, daugiau draudimų nustatoma tik tam tikrose savivaldybėse.

„Virusas Lietuvoje nebuvo dingęs, mes jį turėjome, net ir geriausiomis dienomis vasarą neturėjome nulio, ir buvo jam iš kur plisti. Susitikome, bendravome, platinome“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

„Yra tam tikri užprogramuoti dalykai – judame, bendraujame, susirinkome į darbus, grįžome iš atostogų, išėjome į mokyklas. Visi objektyvūs dalykai, kurie leidžia žmonėms susitikti, bendrauti ir  virusui plisti. Jokių ypatingų paaiškinimų, matyt, nerasime“, – apie fiksuotą koronaviruso antirekordą kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, kol kas COVID-19 židiniai išlieka tie patys – Raseiniai, Radviliškis, Šiauliai.

Ministro teigimu, būtent čia ir taikomos griežtesnės priemonės.

„Miestai jau pritaiko tas priemones, uždraudžia renginius, ten, kur mato, kad plinta intensyviai, ugdymo įstaigos tam tikram laikui išeina į nuotolinį mokymąsi, darbuotojus išleidžia į nuotolinį darbą. Priemonės taikomos – tik tiek, kad jos nėra visai šaliai“, – aiškino jis.

Per praėjusią parą nustatytas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 138, bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4070, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1709 asmenys, 2253 – pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 89 žmonės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.