A. Veryga: atlaisvinus karantiną, ligoninės ruošiasi smulkesnėms koronaviruso bangoms

Nuotrauka BFL/ Algirdas Kubaitis

Atlaisvintos karantino sąlygos gali sukelti keletą „mažesnių, smulkesnių“ koronaviruso bangų, kurias sveikatos sistema turės sugerti, todėl tam ruošiamasi jau dabar, ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Pagal šiandienines prognozes, laukiama ne kažkokios rudens bangos, bet, atlaisvinant suvaržymus, yra tikimasi, kad bus keletas mažesnių, smulkesnių bangų, kurias sveikatos sistema turės sugerti, bet kaip bus gyvenime, pamatysim, kai įvyks. (…) Sistema ruošiasi“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovės pavaduotoja Jurgita Sejonienė ketvirtadienį per diskusiją Seimo plenariniame posėdyje teigė, kad nors Lietuvos gydymo įstaigose lovų koronavirusu sergantiems pacientams užtenka, tačiau jų kokybė kelia klausimų.

„Lietuva iš tikrųjų turi pakankamą lovų skaičių, bet pati lova, kaip tokia, ji nieko nesako, svarbu ir lovos kokybė. Kas svarbiausia COVID-19 atveju slaugant pacientus, tai labai didelis deguonies poreikis. Net Santaros klinikose, skaičiuojant tokios reanimacijos su tokiu deguonies tiekimu, koks yra dabar, labai daug ligonių apimčių padidinti negalėtume“, – sakė ji.

„Klausimas, kas yra kitose įstaigose, kalbant apie deguonies tiekimą, apie lovų įrengimą, paruošimą, yra labai didelis. (…) Manau, kad iki rudens ir ruošiantis kitoms bangoms tas turėtų būti sprendžiama. Būtent pačių lovų kokybė ir įranga“, – pridūrė J. Sejonienė.

Reaguodamas į medikų nuogąstavimus, ministras spaudos konferencijoje tikino, kad šie klausimai yra sprendžiami.

„Taip, mes skaičiuojame deguonies lovų poreikį, kai kuriuose regionuose jis yra pakankamas, bet tikrai ne visur, tą poreikį žinom, papildomas galimybes yra stengiamasi išvystyti ir sukurti, deguonies lovų infrastruktūra yra plečiama“, – teigė A. Veryga.

„Yra organizuojančios gydymo įstaigos, yra grupė įmonių, kuri pasisiūlė padėti gydymo įstaigoms pritaikyti jų infrastruktūrą prie deguonies terapijos tiekimo, išvedžioti ten papildomas deguonies terapijos infrastruktūras. Žodžiu, šitas veiksmas vyksta“, – pridūrė jis.

 Šalyje koronavirusas nustatytas iš viso 1398 asmenims, 39 sirgusieji mirė, 399 pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.