A. Veryga: atverti sieną su Baltarusija būtų labai rizkinga

User:Grani-msk / CC BY-SA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog šiuo metu būtų labai rizikinga atverti sieną su Baltarusija.

„Su Baltarusija būtų dabar labai rizikinga atsidarinėti, kaip ir su Rusija arba su keletu dar kitų šalių, kurios tikrai, aš manau, labai rizikingą žaidimą žaidžia“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras.

Pasak A. Verygos, rizikinga ir nepasiteisinanti yra valstybių strategija leisti užsikrėsti ženkliai populiacijos daliai, bandant suformuoti masinį imunitetą.

„Gal bus šiek tiek lengviau, kalbant apie Baltarusiją, nes panašu, kad Europos Sąjunga nori bendrą strategiją išvystyti dėl trečiųjų šalių – kalbant apie sienų atidarymą, apie kelionių atnaujinimą, ir tai būtų tikrai labai gerai“, – teigė ministras.

A. Veryga taip pat sakė, jog pirmiausia reikėtų susitelkti į kelionių atnaujinimą ir sienų atvėrimą Šengeno erdvės ribose, kur taikomos panašios priemonės pandemijos suvaldymui.

„Bet tokios šalys kaip Baltarusija, kur liga ir neigiama, ir tokią labai keistą retoriką tenka girdėti, aš manau, kad tikrai yra labai pavojinga skubėti atsiverti tokioms valstybėms“, – pridūrė jis.

Rusijoje iki šiol nustatyta per 493 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, pagal šį rodiklį šalis yra trečia pasaulyje po JAV ir Brazilijos.

Baltarusijoje nuo protrūkio pradžios testais patvirtinta per 51 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Baltarusija nesiėmė didelių suvaržymų viruso plitimui stabdyti, kokius taikė kitos šalys, prieš mėnesį šalyje surengtas Pergalės dienos paradas. Prezidentas Aleksandras Lukašenka menkino COVID-19 pandemijos grėsmę, vadindamas ją „psichoze“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.