A. Veryga: iš Nemenčinės gauta pranešimų, kad gyventojai nesilaiko izoliacijos reikalavimų

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Sprendimą uždaryti koronaviruso židiniu tapusią Nemenčinę lėmė ir pranešimai, jog gyventojai nesilaiko karantino taisyklių, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Yra gauta pranešimų, kad vis tik bendruomenės nariai nesilaiko izoliacijos reikalavimų, jie pastebėti vaikštantys parduotuvėse, bendraujantys su kitais gyventojais, čia ir yra skirtumas, dėl ko buvo priimti sprendimai (uždaryti)“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė A. Veryga.

„Tie, kurie turėtų būti izoliacijoje, deja, bet nesilaikė tų sąlygų, buvo pastebėti vaikštantys miestelyje, tai tikrai kelia labai didelį nerimą“, – pažymėjo ministras.

Vietoje buvęs policijos vadovas Renatas Požėla žurnalistams ketvirtadienį patvirtino, kad miestelyje dėl saviizoliacijos pažeidimų jau nubausta 15 asmenų.

„15 protokolų už izoliacijos nesilaikymą surašyta, apie 100 asmenų yra, kuriems turi būti taikomas izoliacinis režimas (…). Protokolai susiję su izoliacijos nesilaikymu, kad žmonės yra palikę savo privalomo buvimo vietas“, – teigė generalinis policijos komisaras.

Ketvirtadienį dėl koronaviruso plitimo grėsmės buvo uždarytas per penkis tūkstančius gyventojų turintis Nemenčinės miestelis Vilniaus rajone. Šių priemonių imtasi po to, kai nustatytas 21 koronaviruso atvejis, susijęs su mieste įsikūrusia siuvimo įmone „Vilnika“.

Komentuodamas situaciją Nemenčinėje A. Veryga pažymėjo, kad šis atvejis skiriasi nuo ankstesnių, židinius nustačius Ukmergės ir Marijampolės ligoninėse, mat pirmieji buvo lokalūs, susiję su gydymo įstaiga, buvo aiškus viruso plitimo kelias.

„Nemenčinėje situacija daug sudėtingesnė, tai nebėra ligoninė, tai darbo vieta, žmonės pakankamai kompaktiškoj darbovietėj daug su kuo bendrauja, tuos kontaktus nėra lengva atsekti ir tikrai manom, kad tas užkratas galėjo labai plačiai išplisti. (…) Kalbam apie įmonę ir apie pakankamai kompaktišką bendruomenę, kur yra labai daug kontaktų, tarpusavyje susijusių ryšių“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, jog epidemiologai įvertins, ar buvo padaryta sisteminių klaidų, dėl kurių užkratas paplito.

„Kalbėti apie sistemines problemas labai sudėtinga, manau, kad epidemiologai galės plačiau pačią situaciją įvertinti, ar buvo padaryta klaidų darbo vietoj, ar nebuvo padaryta, ar nebuvo į darbą atėję asmenys, kurie turėjo izoliuotis, ar nebuvo karščiuojančių“, – kalbėjo ministras.

„Yra daug įvairiausių klausimų  dabar pagrindinis tikslas yra neleisti užkratui išplisti kitur, maksimaliai testuoti šitą bendruomenę, užtikrinti, kad būtų laikomasi karantino ir izoliacijos sąlygų“, – pridūrė A. Veryga.

Nemenčinėje ketvirtadienį apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, jog svarstoma galimybė dėl koronaviruso ištirti visus Nemenčinės gyventojus. Kol kas tiriami židinių tapusios įmonės darbuotojai.

Vyriausybei įvedus karantiną 20 kilometrų nuo Vilniaus esančioje Nemenčinėje, į miestelį iki kito ketvirtadienio vėlyvo vakaro leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems žmonėms, o kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą.

Išvykti iš miestelio gali tie, kam tai būtina dėl darbo, taip pat tie, kam reikia apsilankyti pas medikus dėl sveikatos būklės. Pačiame miestelyje automobiliais važinėti leidžiama.

Gyventojų prašoma turėti dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti ir popieriniai dokumentai, ir nufotografuoti elektroninėse laikmenose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.