A. Veryga: išlieka intriga, ar Lietuva peržengs leistiną sergamumo COVID-19 rodiklį

Jau septintąjį kartą Lietuvoje vyko Le Dîner en Blanc! Šį karto renginys vyko Katedros aikštėje/ Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Ar Lietuva peržengs 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo koronavirusu rodiklį ir bus įtraukta į Latvijos paveiktų šalių sąrašą, išlieka intriga, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ar mes peržengsime, ar neperžengsime tą rodiklį, išlieka intriga. (…) Kai baigsis pilnai diena, kai turėsime visus duomenis, rytoj Latvija tikrinsis tą rodiklį ir tada bus aišku, ar patekome į paveiktų šalių sąrašą“, – kalbėjo A. Veryga.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje šis rodiklis yra 15,5.

Ministro teigimu, jei Lietuva viršys sergamumo rodiklį, Latvijoje saviizoliacija bus pradėta taikyti nuo šeštadienio, o Estijoje – nuo pirmadienio.

Jis taip pat pabrėžė, kad Latvija aktyvios sienų kontrolės nevykdys, tačiau kaimyninės šalies pareigūnai aktyviai stebės į šalį atvykstančius turistus.

„Jei nuvyksite su automobiliu, kuris turi lietuviškus numerius, arba pabandysite apsigyventi viešbutyje, tikrai sulauksit klausimų, iš kur atvažiavot, kodėl nesisaviizoliuojate“, – aiškino A. Veryga.

Augant koronaviruso atvejų skaičiui Lietuvoje ir Estijoje, Latvijos premjeras Krišjanis Karinis antradienį pranešė, kad kaimyninių šalių piliečiams nebus taikoma išimtis ir atvykę į Latviją jie turės laikytis privalomos dviejų savaičių izoliacijos, jei pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis šiose valstybėse viršys 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje šis rodiklis yra 15,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Estijoje – 14,2.

Lietuva, Latvija ir Estija dėl vadinamojo „kelionių burbulo“ sutarė gegužę – šių šalių piliečiai tarp Baltijos valstybių šiuo metu gali keliauti nevaržomai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.