A. Veryga: karantino efektas vėluos, nemažėjant atvejų gali tekti stabdyti daugiau sričių

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Karantino efektas vėluos, o tuo atveju, jei jis neduos norimo rezultato, gali tekti stabdyti ir daugiau veiklos sričių, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Net ir įvedus priemones pirmą ir antrą dieną mes rezultato nepamatysime, teks palaukti, ir tai vėl duos tam tikrą psichologinį diskomfortą, jau priemonės yra, reikia laikytis, sukelia nepasitenkinimą, o skaičiai gali būti ne tokie, kurių visuomenė norėtų, reikia suprasti, kad vėluos efektas“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Veryga.

Anot ministro, prognozuoti, ar nuo šeštadienio įvedamas karantinas įveiks viruso plitimą, sunku, nes rezultatai priklausys nuo žmonių elgesio.

„Labai sudėtinga pasakyti, kaip bus, nes yra daug dalykų, kurių negalim nuspėt, ir vienas dalykas, kurio nuspėt neišeina – žmonių elgsena, kaip žmonės elgsis, kaip jie laikysis karantino taisyklių“, – teigė ministras.

Jei viruso plitimo nepavyks pažaboti, pasak A. Verygos, kitas žingsnis bus „stabdyti dar daugiau viešo gyvenimo, ten, kur visuomenė susitinka gyvai, bendrauja, kur verslas gali plėstis“.

„Tai gali būti bet kuri sritis, kuri iki šiol yra funkcionuojanti, tos pačios parduotuvės, kurios yra ne maisto ir nėra būtinos“, – sakė ministras.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą nuo šeštadienio trims savaitėms įvesti karantiną. Bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, kiti renginiai bei žmonių susibūrimai draudžiami, parduotuvės gali tęsti veiklą ribodamos klientų srautus. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bus privalomos kaukės. 

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėjant naujų koronaviruso atvejų, dviejų savaičių sergamumas pasiekė 341 atvejį 100 tūkst. gyventojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.