A. Veryga: kaukės skirtos ne tam, kad apsaugotų nuo baudų

Nuotrauka www.pixabay.com

Kaukių dėvėjimo tikslas – apsaugoti žmones nuo koronaviruso plitimo, o ne nuo baudų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tikrai matėme atsiradusių tokių keistų, sakykime, iniciatyvų ar tendencijų siūti kaukes iš užuolaidų, megzti kaukes ir panašiai. Kaukė yra skirta ne tam, kad negautumėt baudos. Jos tikslas yra šiek tiek kitoks ir tų baudų tikslas yra ne tam, kad prisirinktumėme pinigų kur nors į biudžetą“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją žurnalistams sakė ministras.

Taip jis komentavo socialiniuose tinkluose pardavinėjamas skylėtas kaukes, kurios neva „apsaugo nuo baudų“.

Anot ministro, žmonėms, kurie dėvi netinkamas kaukes, gali būti skirtos tokios pačios baudos kaip ir tiems, kurie jų išvis nedėvi.

Ministro teigimu, kaukės, išskyrus medicinines, turi atitikti kelis kriterijus.

„Kaukės turi (…) sudaryti fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus, vadinasi, turi dengti kvėpavimo takus, taip pat turi būti kelių medžiagų sluoksnio, tankaus audinio. Taip pat turi būti vientisa, be skylių, nes irgi matome tokių įvairių kūrybiškų variantų, kur paliekamos angos įvairiems tikslams tose kaukėse. (…) Jeigu tai yra skylėtas daiktas, natūralu, kad jis nesaugo“, – aiškino A. Veryga.

„Aišku, kaukė turėtų būti ir tinkamo dydžio bei ją reikia dėvėti taip, kad ji uždengtų ir burną, ir nosį. Matome žmonių, kurie nešioja kaukes pasikabinę po smakru arba nuleidę nuo nosies“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat ragino nepasiduoti sąmokslo teorijoms, kurios aiškina, jog dėvint kaukę galima uždusti.

„Medikai daugybę metų su kaukėm dirba, (…) nėra tekę girdėti, kad nors vienas būtų uždusęs. Nepasiduokime baimėms“, – komentavo jis.

A. Veryga taip pat pabrėžė, kad renkantis veido apsaugos priemones reikėtų vadovautis „sveiko proto logika“.

Nuo penktadienio Lietuvoje įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas tiek viduje, tiek lauke vykstančiuose renginiuose.

Be to, ministerija ketina nustatyti reikalavimą kaukes dėvėti viešojo maitinimo įstaigose, kai nėra valgoma ar geriama.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.