A. Veryga: masinio medikų testavimo atsisakyta, nes dalis jų dirba iš namų

Nuotrauka lrv.lt

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad nuostatos tikrinti visus medicinos darbuotojus be atrankos atsisakyta, nes dalis jų dirba iš namų ir nesusiduria su rizika užsikrėsti koronavirusu.

Taip A. Veryga spaudos konferencijoje komentavo šią savaitę įsigaliojusius jo paties pasirašytus įsakymus, jog atsisakoma masinio medikų testavimo, taip pat nuostatos, jog jie turi būti pakartotinai tiriami po septynių dienų nuo pirmojo testo.

„Lietuvoje yra kelios dešimtys tūkstančių medikų ir jeigu sugalvotume visus absoliučiai, net ir tuos, kurie šiuo metu nedirba gydymo įstaigose, o dirba nuotoliniu būdu, tirti kas septynias dienas, tai neštų daug sumaišties. Nes tektų juos kviesti iš namų, jie turėtų kažkur atkeliauti, tuos testus kažkur darytis, nors tiesioginio kontakto, galimybės užsikrėsti ir neturi“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, medikai ir dabar išlieka viena iš intensyviausiai testuojamų grupių, bet pirmiausia testuojami tie, kurie tiesiogiai susiduria su koronaviruso pavojumi. Taip pat, anot jo, masiniai testai atliekami slaugos, globos įstaigose.

„Pati rekomendacija dėl septynių dienų ir visų testavimo buvo savotiškai ir perteklinė, ir klaidinanti, nes tikrai ne visus ir ne tokiu režimu reikia testuoti. Kai ką reikia testuoti galbūt ir dažniau, kai kam tas testavimas yra visiškai netikslingas“, – sakė ministras.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.