A.Veryga: netinkamus respiratorius medikai naudos kaip medicinines kaukes

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Netinkamus kiniškus respiratorius medikai galės naudoti kaip medicinines kaukes, vietoje jų nemokamai bus pristatyti tinkami, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Buvo susisiekta su tiekėjais, gamintojais – turime sutarimą, kad šių prekių grąžinti nereikės, vietoje jų bus atsiųstos kitos prekės, o šie respiratoriai bus naudojami kaip žemesnės saugos lygio priemonė, t.y. kaip medicininė kaukė, o ne respiratorius“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Anot jo, šeštadienį iš Kinijos atsiųstus respiratorius patikrinę Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai nustatė, kad jie nepakankamai gerai priglunda ir veidas lieka nevisiškai uždengtas, todėl „galima tarša“ gali patekti per nesandarias vietas.

Jis sako, kad netinkamas buvo „vienas iš keturių modelių“. 

Ministerija skelbė, jog iki balandžio 1-osios medikams jau išdalinta 3,2 mln. įvairių apsaugos priemonių iš Kinijos, tarp jų – apie 44 tūkst. respiratorių, dar 3,6 tūkst. penktadienį atskraidintų respiratorių įstaigas turi pasiekti iki vakaro.

 Kaip skelbta, Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, taip pat 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.