A. Veryga: pagrindinis koronaviruso židinys Nemenčinėje – siuvimo įmonė „Vilnika“

Nuotrauka Vilnika/ facebook.com

Pagrindinis koronaviruso židinys Nemenčinėje, pirminiais duomenimis, yra siuvimo įmonė „Vilnika“, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Toks labiausiai nerimą keliantis skaičius – tai, kad „Vilnikoje“ yra 84 nustatyti užsikrėtę asmenys iš 285 darbuotojų. Tai vertintina kaip pagrindinis ligos židinys“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Jo teigimu, be siuvimo įmonės Nemenčinėje nustatyti tik penki papildomi atvejai, du iš jų – globos ir slaugos namuose „Senevita“ bei vienas atvejis Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė

„Gal jų vėliau, ištyrus visus mėginius, bus ir daugiau, bet kol kas matom, kad šita uždaroji akcinė bendrovė lieka pagrindiniu ligos židiniu“, – kalbėjo A. Veryga.

Nemenčinėje tiriami ir vietos gyventojai, kurie, anot ministro, ne visi sutinka tirtis greitaisiais testais.

„Šios dienos ryto duomenimis, buvo paimti 807 laboratoriniai testai ir 773 greitieji testai. Skaičiai skiriasi, nes dalis gyventojų atsisako tirtis greitaisiais testais. Jokios prievartos jų atžvilgiu nėra naudojama, tik tiek, kad norėčiau paraginti tirtis, nes tai yra jūsų pačių labui žinoti situaciją ir ją suvaldyti“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės ketvirtadienį savaitei apribotas atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės, šios priemonės įvestos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį. 

Lietuvoje kol kas patvirtinti 1326 koronaviruso atvejai, mirė 37 žmonės, pasveikusiais laikomi 242.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.