A. Veryga: pirmiausia nuo COVID-19 bus skiepijami medikai, rizikos grupėse esantys žmonės

Фото lrv.lt

Į Lietuvą atgabenus vakcinas nuo koronaviruso, pirmiausia bus skiepijami medikai, rizikos grupėse esantys žmonės, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tvarka yra nustatyta. (…) Pirmiausia yra medikai, slaugos, globos darbuotojai, rizikos amžiaus ir rizikos grupių gyventojai. Ir tik vėliau, kai vakcinos atkeliauja pakankamai visiems, tada yra pradedami skiepyti kiti asmenys, kurie yra jaunesnio amžiaus, neturi ligų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras.

A. Verygos teigimu, toks skiepijimas būtų vykdomas penkiuose šalies regionuose.

„Jei vis tik pirmoji bus, o panašu, kad taip ir bus, vakcina, kuriai reikia ypatingai žemos temperatūros, tai pats principas, kaip būtų organizuojamas skiepijimas (…), yra sudėliota, kad tai būtų daroma per penkis regionus – per tas įstaigas, kurios ir turi reikiamos įrangos, aparatūros“, – kalbėjo jis.

Anot jo, šiuo metu įsigyti du itin žemos temperatūros šaldikliai. Ekstremalių sveikatai situacijų centro duomenimis, jie Lietuvą turėtų pasiekti iki sausio 6 dienos.

Pasak A. Verygos, jei vakcinos atvyktų anksčiau nei šaldikliai, juos savo šaldytuvuose saugotų Santaros klinikos.

Be kita ko, ministras teigė dar negalintis pasakyti, kada galėtų būti pradėtas visuotinis skiepijimas.

„Viskas priklausys nuo to, kada atvyks vakcina ir kiek jos atvyks“, – komentavo A. Veryga.

Vis dėlto jis vėliau pridūrė, kad tai nebus nei gruodžio pabaiga ar sausio pradžia, tačiau realu tikėtis, jog visų žmonių vakcinavimas galėtų būti pradėtas kitų metų vasarį ar kovą.

„Taip, realu. Bet su viena sąlyga – jei atvažiuotų vakcinos“, – kalbėjo jis.

A. Veryga teigė, kad visų gyventojų skiepijimas būtų organizuojamas per šeimos gydytojus, tačiau pabrėžė, kad šiuo metu dar laukiama tam būtinų švirkštų.

„Tikimės, kad iki to laiko bent dalis ir vaistinių bus pasiruošusios, kada atkeliaus didesnis kiekis pačių vakcinų, kad ir vaistinėse atsiras galimybė papildomai išplėsti skiepijimo vietas“, – komentavo ministras.

„Šiuo metu yra vykdomi švirkštų pirkimai, kurių reikia vakcinacijai. Medikus, aš manau, gydymo įstaigos, kadangi tai yra nedideli kiekiai ir skaičiai, net ir be šito pirkimo puikiausiai paskiepytų. O visai populiacijai – sausį turėtų būti pabaigti pirkimai ir pristatyti“, – pridūrė jis.

Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius pirmadienį teigė, kad pirmosios vakcinos nuo koronaviruso valstybes nares gali pasiekti per tris-keturias savaites.

„Mes kalbame apie trijų-keturių savaičių laiko tarpą, kada vakcina realiai galėtų pasiekti šalis nares. Svarbiausi akcentai yra užtikrinti jos logistiką šalies viduje, išlaikant reikalingas temperatūras, sąlygas, taip pat kad jos būtų pasiekiamas ne tik miestuose, bet ir regionų centruose“, – BNS sakė V. Sinkevičius po susitikimo su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte.

Farmacijos bendrovių sukurtas vakcinas nuo koronaviruso šiuo metu tikrina Europos vaistų agentūra.

Ji anksčiau skelbė, kad vėliausiai iki gruodžio 29-osios surengs specialų susitikimą ir nuspręs, ar išduoti sąlyginį leidimą prekiauti „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.