A. Veryga prognozuoja, kad rudenį gripo vakcinos neužteks visiems norintiesiems

Nuotrauka pixabay.com

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prognozuoja, kad rudenį visiems norintiesiems pasiskiepyti nuo gripo neužteks vakcinos.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šiemet nupirkta 205 tūkst. vienetų vakcinos – maždaug 40-čia tūkst. daugiau nei pernai.

Pasak ministro, šiemet įsigyta keturvalentė, t. y. brangesnė nei anksčiau pirkta trivalentė vakcina, tačiau jos gali neužtekti dėl didelės paklausos – skiepų nuo gripo populiarumą augina ir rekomendacijos skiepytis, norint atmesti šią ligą, kai įtariamas koronavirusas.

„Poreikis, tikėtina, bus didesnis, nei galimybė įsigyti vakciną. Žinoma, kad ieškosime, bet nelabai šalis gali kažką padaryti, todėl kad įtampa bus didžiulė visur, visi norės įsigyti. Nes tai toks daiktas, kurį pagaminęs niekas nelaiko“, – per Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdį antradienį sakė A. Veryga.

Anot jo, prieš kylant koronaviruso pandemijai „nebuvo net minčių“, kad gripo vakcinos reikia daugiau, nes žmonės vengdavo šių skiepų.

„Pirkimas yra įvykęs iki visų COVID-19. Tai net dvigubai didesnis kiekis, palyginti su 2016 metais, gali vis tiek tų poreikių netenkinti“, – žurnalistams po posėdžio tvirtino ministras.

Anot jo, žmogui karščiuojant nėra lengva iškart atskirti, dėl ko pasireiškia šie simptomai – ar dėl COVID-19, ar dėl gripo, ar dėl kitų infekcijų.

„Tada testai, aišku, gelbės, reikės žmogui šiek tiek laukti, kol bus identifikuota infekcija. Tad skiepai, jei žmogui pasiskiepijęs nuo gripo, didesnė tikimybė, kad jis sukarščiavo dėl kitų priežasčių. Tai būtų lengviau diferencinei diagnostikai“, – paaiškino ministras. 

Valstybinė ligonių kasa jau yra nupirkusi 205 tūkst. dozių gripo vakcinų. Pernai nupirkta 168 tūkst. gripo vakcinos dozių.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį, kad ši vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai.

Planuojama, kad gripo vakcina šiemet Lietuvą turėtų pasiekti spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje.

Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.