A. Veryga: prognozuojamas koronaviruso plitimas Europoje, deramasi dėl apsaugos priemonių

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Europoje ateinančiomis savaitėmis prognozuojamas naujojo koronaviruso plitimas, Lietuvoje deramasi dėl galimybės gauti apsaugos priemonių iš Kinijos ir vietos verslo, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis penktadienį dalyvauja Europos Sąjungos Sveikatos ministrų taryboje dėl šio viruso keliamų problemų sprendimo.

„Europos ligų kontrolės centras paminėjo, kad prognozuoja tolimesnį viruso atvejų skaičiaus augimą ES artimiausias kelias savaites. Tad reikia būti tam pasiruošus“, – feisbuke rašė ministras.

Pasak jo, Lietuva tam ruošiasi planuodama, iš kur įsigyti daugiau apsaugos priemonių.

A. Verygos teigimu, sveikatos viceministras Algirdas Šešelgis Lietuvoje susitiks su Kinijos ambasadoriumi dėl galimybės įsigyti šioje šalyje gaminamų asmens apsaugos priemonių į šalies rezervą.

„Tai būtų labai puiki žinia, jei pavyktų sutarti, kad priemonėmis iš Kinijos galėtume papildyti mūsų turimus rezervus“, – teigia A. Veryga.

Pasak jo, taip pat kalbamasi su Lietuvos verslu ir aiškinamasi, kaip jie galėtų prisidėti savo siūloma produkcija.

A. Veryga taip pat teigia, kad susitikime pabrėžiama solidarumo svarba tarp šalių.

„Buvo kritikuojamos priemonės, skirtos apriboti apsaugos priemonių eksportą iš gaminančių šalių. Taip pat šalys išsakė, kad būtina ieškoti būdų, kaip suvaldyti piktnaudžiavimą susidariusia padėtimi, kai bandoma dirbtinai didinti kainas svarbioms priemonėms, pavyzdžiui, rankų dezinfekciniams skysčiams“, – rašo ministras.

Jo teigimu, susidomėjimas Europos Komisijos paskelbtu šaukimu dėl vakcinos kūrimo viršijo lūkesčius, todėl planuojama skirti tam dar daugiau lėšų.

Penktadienį Europos Komisija paskelbė skirianti papildomą 37,5 mln. eurų sumą pagal programą „Horizontas 2020“, padidindama sausį paskelbto 10 mln. eurų vertės skubaus kvietimo teikti paraiškas dėl kovos su koronaviruso protrūkiu sumą.

Už šias lėšas bus kuriamos vakcinos, plėtojami diagnostikos tyrimai, gydymo būdai.

Nors anksčiau nerimauta, kad pritrūkus Kinijoje gaminamų komponentų, gali pasijusti vaistų stygius, kol kas, pasak A.Verygos, jokio stygiaus fiksuojama nėra. Europos gamintojai ateinančią savaitę planuoja 2-3 kartus padidinti apsaugos priemonių gamybą.

Iš viso pasaulyje užregistruota per 100,1 tūkst. naujojo koronaviruso COVID-19 atvejų, nuo jo mirė beveik 3,4 tūkst. žmonių, beveik 55,7 tūkst. – pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.