A. Veryga: situacija Klaipėdos hospise – skandalinga, bus keliamas atsakomybės klausimas

Nuotrauka Klaipėdos Hospisas/ facebook.com

Situacija Klaipėdos hospise, kuriame koronavirusu užsikrėtė didžioji dalis globotinių, „yra skandalinga“ ir dėl jos bus reikalaujama tam tikrų asmenų atsakomybės, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot jo, įstaiga turėjo leidimą tik vienai lovai, nors slaugomų asmenų čia buvo beveik keturios dešimtys.

„Paskutinė informacija, kurią turime iš Klaipėdos hospiso, yra, sakyčiau, mažų mažiausiai skandalinga. Ką išsiaiškino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, kurie ten vertino situaciją, yra tai, kad įstaiga higienos pasą turėjo tiktai vienai hospiso lovai, paslaugoms teikti. Realybėje ten buvo 38 vietos ir, deja, bet iš tų 38 pacientų didžioji dalis pacientų yra užsikrėtusių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė ministras.

„Jeigu visa ta situacija yra absoliučiai teisinga, tai, matyt, bus ir tam tikrų asmenų atsakomybės klausimas“, –pridūrė jis.

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos hospise užkratas nustatytas 33 pacientams iš 38, taip pat dešimčiai įstaigos darbuotojų. Ieškoma pamainos personalui, sprendžiama, kaip izoliuoti likusius sveikus pacientus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.