„Achema“ svarsto galimybę stabdyti streikuojančiųjų darbo sutartis

Nuotrauka BNS/ Teodoras Biliūnas

Jonavos azoto trąšų gamykloje „Achema“ jau savaitę tęsiantis neterminuotam streikui bendrovė svarsto galimybę laikinai stabdyti streikuojančių darbuotojų darbo sutartis, nemokėti atlyginimo, o į jų vietas priimti naujus žmones. Bendrovė apie tokį planą pranešė antradienį.  

„Likusiųjų streikuoti atžvilgiu turime galimybę imtis atitinkamų kolektyvinių veiksmų, kurie vadinami lokautu (laikinas darbo sutarčių vykdymo sustabdymas –  BNS). Tai reiškia, kad galime stabdyti streikuojančių darbuotojų sutarčių vykdymą iki lokauto pabaigos, nemokant jiems darbo užmokesčio, ir įgyjame teisę į jų vietą pagal terminuotas darbo sutartis priimti naujus darbuotojus, pasitelkti laikinus darbuotojus ar pasiūlyti šias darbo funkcijas kitiems įmonės darbuotojams“, – komentare BNS teigia „Achemos“ vyriausiasis teisininkas Rytis Budrius.

Bendrovės duomenimis, antradienį ryte streikavo 49 darbuotojai.

Anot „Achemos“ teisininko, bendrovė gali sudaryti sąrašą darbuotojų, kurių sutartys būtų laikinai stabdomos, ir juos apie tai įspėti ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas.

„Iki jam prasidedant, darbuotojai turi teisę nutraukti streiką ir grįžti į darbo vietą. Paskelbus lokautą, tokie darbuotojai į darbo vietą galės grįžti tik bendrovės sutikimu“, – teigė R. Budrius.

Jis pabrėžė, kad sprendimas, ar imtis tokio žingsnio, bus priimtas tik gavus informaciją, kurie darbuotojai tęsia streiką, o kurie jį nutraukia. 

Profesinės sąjungos iniciatyva nuo vasario 8-osios streikuojantys „Achemos“ darbuotojai reikalauja darbdavio pasirašyti dvejų metų trukmės kolektyvinę sutartį dėl darbo užmokesčio ir kitų sąlygų bei neketina baigti streiko, kol šis reikalavimas bus įvykdytas.

Vadovybė kartoja, jog šio reikalavimo nesiruošia vykdyti.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.