Akredituotas naujas Ukrainos gynybos atašė Lietuvai S. Verkhovodas

KAM/G.Maksimovicz-Alkema nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) antradienį akredituotas naujasis Ukrainos gynybos, oro ir jūrų atašė Lietuvai pulkininkas Serhijus Verkhovodas, pranešė ministerija.

Su naujomis pareigomis jį pasveikinęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius pabrėžė, kad Lietuva aktyviai remia Ukrainos gynybos reformas ir euroatlantines aspiracijas, todėl bendradarbiavimas saugumo srityje ir toliau bus stiprinamas.

„Mūsų bendradarbiavimas pastaraisiais metais – itin visapusiškas. Lietuva pasisako už platesnę Europos Sąjungos paramą Ukrainos gynybos sektoriui, nuolat remia Ukrainą NATO iniciatyvose bei plečia bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje“, – akreditacijos ceremonijoje sakė viceministras M. Abukevičius.

KAM pranešime pažymima, kad nuo 2014 metų, Rusijai įvykdžius karinę agresiją prieš Ukrainą, Lietuvos ir Ukrainos gynybos bendradarbiavimas suaktyvėjo – Lietuva teikė materialinę ir techninę paramą Ukrainos kariuomenei, buvo vykdoma Donbase sužeistų Ukrainos karių reabilitacija.

Lietuva drauge su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio profesinio švietimo srityje, padeda perkelti vakarietiškus standartus ir procedūras į Ukrainos kariuomenę, siekiančią didinti sąveiką su NATO šalimis. 

Naujai paskirtas Ukrainos gynybos atašė Lietuvai S. Verkhovodas iki šiol tarnavo įvairiuose Ukrainos kariuomenės daliniuose, ėjo Ukrainos gynybos atašė Lenkijai pareigas, o nuo 2014 metų dirbo Ukrainos gynybos ministerijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *