Alytuje – legalios vadinamojo drago lenktynės

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Lietuvos policija penktadienį pranešė apie startuojančią pirmąją iniciatyvą, skirtą suteikti galimybę greičio mėgėjams legaliai ir saugiai lenktyniauti vadinamojo drago – traukos – lenktynėse.

„Kelių policininkai puikiai žino, kad šalyje yra nemažai vairuotojų, mėgstančių paspausti akseleratorių, todėl džiaugiamės, kad jiems bus sudaryta galimybė tai daryti legaliai, saugioje vietoje“, – pranešime teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

„Kviečiame tai daryti legaliose lenktynėse, o ne šalies keliuose, kur to tikrai netoleruosime“, – pridūrė jis.

„Legalus dragas“ startuos birželio 28 dieną Alytuje, renginyje galės dalyvauti visi norintys automobilių sporto entuziastai, besilaikantys organizatorių nustatytų privalomų dalyvių saugumo reikalavimų.

„Džiaugiamės, kad pagaliau pribrendome organizuoti legalias, vadinasi, ir saugias traukos lenktynes adrenalino mėgėjams, nes iki šiol jaunimas tiesiog žaisdavo su likimu, rizikuodavo savo ir aplinkinių sveikata ir gyvybe“, – pranešime teigė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Dar smagiau, kad Alytus pirmasis parodė pavyzdį ir lyderystę, kad tokių legalių drago vietų Lietuvoje atsirastų daugiau”, – teigė jis.

Projekto metu savivaldybėse numatyta įrengti lenktynių vietas.

Jose turės būti įvykdyti tokie lenktynių saugumo reikalavimai, kaip tinkama lenktynių trasa bei kelio danga, dalyvių instruktavimas bei priežiūra, saugios vietos žiūrovams, medicinos atstovų, ugniagesių dalyvavimas ir pan.

Projektu taip pat siekiama populiarinti legalų traukos varžybų sportą, skatinti saugų eismą, rodyti saugų pavyzdį jaunimui, auginti naująją sportininkų kartą bei kurti šventę žiūrovams ir dalyviams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *