Antrą kadenciją D. Jauniškis žada stiprinti vidinę komunikaciją VSD

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Sulaukęs Seimo pritarimo antrą kadenciją vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD) Darius Jauniškis teigė stiprinsiąs vidinę komunikaciją institucijoje ir daugiau politikams aiškinsiąs, ką veikia žvalgyba.

„Manau, kad reikia stiprinti vidinę komunikaciją, kad išvengtume tokių nesusipratimų, kuris, mano galva, yra daugiau nesusipratimas negu tikra informacija, kad neduotume pagrindo tai paversti tiesiog politikavimu“, – antradienį Seime žurnalistams sakė D. Jauniškis.

Nesusipratimu jis vadino aukšto žvalgybos pareigūno buvusiam Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui perduotą informaciją apie duomenų rinkimą VSD apie kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

Informaciją perdavęs pareigūnas ir V. Bakas tokį duomenų rinkimą vadino neteisėtu. 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) praėjusią savaitę patvirtino išvadą, kad VSD veikė teisėtai tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau pasiūlė keisti darbo tvarką ir atsisakyti žodinių pavedimų tikrinti asmenis.

D. Jauniškis tvirtino, kad per pirmą kadenciją pavyko padaryti mažiau nei pusę reikalingų darbų.

„Aš sakyčiau, kad padaryta arti 40 procentų. Manau, kad per tuos kitus metus pritariant Vyriausybei ir Seimui, derinant su NSGK, tie pokyčiai bus tęsiami. Eisime į priekį ir gerinsime kokybę, stiprinsime ryšį su visuomene“, – sakė jis.

VSD vadovas minėjo, kad svarbu tęsti žvalgybos institucijos skaitmenizavimą, kibernetinius pajėgumus.

„Manau, personalo pritraukimas, stiprinimas ir kvalifikacijos kėlimas turi būti tęsiamas. Slaptos informacijos priežiūra“, – vardijo jis.

„Tie penkeri metai bus, ko gero, tęsinys tų penkerių metų, kas padaryta iki šiol“, – sakė D. Jauniškis.

Jis taip pat žadėjo užsiimti aiškinimu, kas yra žvalgyba ir kaip ji veikia.

„Tą, matyt, artimiausiu metu ir darysime, kuo ji skiriasi nuo kriminalinės žvalgybos ir kaip mes atliekame savo funkciją“, – sakė VSD vadovas.

„Šiandien daug diskutuota, kas yra tikrinimas ir kas yra informacijos rinkimas. Tai du skirtingi dalykai. Rinkti informaciją – vadinasi, vykdyti prieš asmenis tam tikrus veiksmus, tokius, kaip sekimas, pasiklausymas ir t. t. Tai sakyčiau didžiausias žmogaus teisių suspendavimas. Informaciją tikrinti – reiškia, kad patikrinama, ar yra kokių nors įrašų, ar ne mūsų duomenų bazėse“, – aiškino jis.

D. Jauniškis vadovauti VSD pirmą kartą paskirtas 2015 metų balandžio 13 dieną.

Pagal įstatymą, VSD direktorių skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.