Antrą kartą per du mėnesius apgadintas Vilniaus Gaono paminklas

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Antrą kartą per pastaruosius du mėnesius neaiškiu skysčiu buvo apipiltas Vilniaus senamiestyje stovintis Vilniaus Gaono paminklas. 

Policijos departamentas pranešė, kad sekmadienį, apie 17.20 val. buvo pastebėta, jog apgadintas Žydų gatvėje stovintis paminklas. 

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad apie neaiškiu skysčiu apipiltą paminklą pranešė gidas. 

„Gautas pranešimas, kad dviejų dienų laikotarpyje galimai rūgštimi apipiltas Vilniaus Gaono paminklas. Pranešė gidas“, – sakė J. Samorokovskaja. 

Pasak Vilniaus policijos atstovės, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo, padaryta materialinė žala bus tikslinama vėliau. 

„Paminklas apgadintas viešai skatinant neapykantą ir kurstant prieš etninę religinę grupę“, – teigė J. Samorokovskaja. 

Birželio pabaigoje šis paminklas buvo apipiltas šviesios spalvos skysčiu, dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas vis dar yra tęsiamas. Anot J. Samorokovskojos, šiame tyrime jau atlikti visi pirminiai veiksmai. 

Tąkart taip pat buvo apgadintas ir senamiesčio Mėsinių gatvėje stovintis daktaro Cemacho Šabado paminklas. 

XVIII amžiuje gyvenęs Elijas ben Saliamonas Zalmanas, žinomas Vilniaus Gaono vardu, yra laikomas vienu žymiausių Talmudo – judaizmo religinių raštų rinkinio – aiškintojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.