Antrasis konvojus iš Lenkijos kirto sieną, iki Latvijos lydimi latviai ir estai

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Lenkijos-Lietuvos sieną antradienio popietę kirto antrasis transporto priemonių konvojus, kuriuo į savo šalis grįžta lietuviai, latviai ir estai. 

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis, antrasis konvojus sieną kirto apie 15.30 val., jame – 24 automobiliai su 115 žmonių.

„Yra 24 automobiliai – mikroautobusai ir vienas lengvasis. Iš viso yra 115 asmenų, iš jų – 21 Latvijos, du — Estijos piliečiai, visi kiti likę – Lietuvos piliečiai“, – sakė G. Mišutis.

Anot jo, kirtę Kalvarijos patikros punktą estai ir latviai šešiais automobiliais vyksta iki Latvijos sienos, juos lydi policija. 

Tarp Lietuvoje liekančių asmenų trys yra Baltarusijos ir vienas Rusijos pilietis, visi jie turi leidimus gyventi Lietuvoje.

Pirmasis transporto priemonių konvojus iš Lenkijos antradienio sieną kirto prieš 10 val. ryto, su konvojumi atvyko 71 asmuo, iš jų – 52 Lietuvos piliečiai, likę – keturi ukrainieičiai ir vienas baltarusis, turintys teisę likti Lietuvoje, taip pat 14 Latvijos ir Estijos piliečių.

Premjeras Saulius Skvernelis priešpiet Seime tvirtino, kad iš viso sutarta suformuoti keturis konvojus su autobusais ir mikroautobusais.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių. Jų keleiviams suorganizuotas grįžimas keltu ir traukiniu, bet pasiekti šiuos punktus sudėtinga dėl užkimštų kelių.

Į Lenkiją aptarti situacijos antradienį vyksta Lietuvos vyriausybinė delegacija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.