Apeliacinis teismas nagrinės A. Paleckio skundą dėl jam pratęsto suėmimo

Nuotrauka Algirdas Paleckis/ facebook.com

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį nagrinės šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio skundą, kuriuo prašoma panaikinti Šiaulių apygardos teismo jam skirtą kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. 

Pasak apeliacinio teismo atstovės Vilmos Budėnienės, A. Paleckio gynėjai skunde nurodo, kad Šiaulių apygardos teismas privalėjo iš naujo įvertinti A. Paleckiui taikytos kardomosios priemonės pagrįstumą, nustatyti ar pati griežčiausia kardomoji priemonė netaikoma per ilgai ir ar ji yra būtina. 

A. Paleckio gynėjų teigimu, šiuo metu byloje jau surinkti visi įrodymai, todėl tolimesnis suėmimas nėra pateisinamas, pakaktų kelių švelnesnių kardomųjų priemonių. Taip pat gynėjai skunde pažymi, kad šiuo metu daugelyje valstybių yra taikomas visuotinis karantinas, todėl kaltinamajam išnyksta galimybė bėgti nuo teismo.

Skunde nurodoma, kad A. Paleckis jau ilgą laiką yra suimtas, veikos, kuriomis jis yra įtariamas, nėra smurtinės, todėl šioje proceso stadijoje ilgalaikis suėmimas yra betikslis ir turi būti pakeistas į švelnesnę kardomąją priemonę.

Dėl švelnesnės kardomosios priemonės A. Paleckiui į Šiaulių apygardos teismą kovo viduryje kreipėsi ir daugiau nei 50 signatarų. Jie teigė, kad suėmimas yra per griežta kardomoji priemonė, laukiant teismo sprendimo.

A. Paleckis laikomas suimtas nuo 2018 metų spalio.

Jis kartu su verslininku Deimantu Bertausku kaltinamas šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje.  

Kaltinimų A. Paleckis nepripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus. 

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.