Apgaulingi neva policijos ir VMI laiškai – vienos įmonės kibernetinio saugumo mokymai

Nuotrauka www.pixabay.com

Apgaulingi neva policijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) laiškai buvo skirti vienos įmonės kibernetinio saugumo mokymams, tad policija tyrimo nepradės, skelbia „Kauno diena“.

Kaip dienraščiui informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, apgaulingi laiškai, kuriuose pridėtos klaidinančios nuorodos epolicija.It ir vrni.lt buvo „vienos įmonės IT mokymai saugumo tema», įmonė apie tai informavo ir atsiprašė, todėl tyrimas nebus pradėtas.

Apgaulingi neva policijos laiškai buvo siųsti dėl esą užfiksuoto KET pažeidimo. Laiškuose pridėta nuoroda, kur galima neva susipažinti su pažeidimo protokolu. VMI vardu siųstuose apgaulinguose laiškuose informuota apie pateiktos metinės pajamų deklaracijos už 2019 metais atmetimą.

Minėtos įmonės atstovas Robertas Gumbys „Kauno dieną“ informavo, kad laiškai buvo vidinių kibernetinio saugumo mokymų dalis, tačiau apie dešimt darbuotojų, greičiausiai paspaudę nuorodas, vėliau kreipėsi į tarnybas. Anot jo, įmonė pripažįsta klaidą, nes negalvojo, kad laiškai išeis už įmonės ribų. Be epoIicija.lt, vrni.lt, parkavirnaskaune.lt, dar domenus, susijusius su „Sodra» ir COVID-19. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.