Apie 186 tūkst. nepasiturinčiųjų rugpjūtį sulauks paramos maisto produktais

Nuotrauka Maisto bankas.lt

Rugpjūčio mėnesį nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais ketvirtoji pagalba maisto produktais, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Sunkiau besiverčiantiems gyventojams bus dalinamas devynių maisto produktų krepšelis, kurį sudarys grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, kiaulienos ir vištienos konservai, konservuota raugintų agurkų  sriuba, saldintas sutirštintas pienas, keptos pupelės pomidorų padaže, rapsų aliejus ir avižiniai sausainiai.

Kaip nurodo SADM, maistas nepasiturintiesiems dar buvo skirtas vasario, balandžio ir birželio mėnesiais, o dalijimai šiais metais dar vyks spalį ir gruodį.

„Pažeidžiamų žmonių padėtis per pandemiją paaštrėjo. Maisto dalijimas bent šiek tiek lengvina naštą nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms, padeda jiems išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių išvežioti planuoja nuo rugpjūčio 9 dienos  iki mėnesio pabaigos. Parama bus dalijama daugiau nei 600 punktų. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Maisto produktams įsigyti 2021–2023 metais yra skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.