Aplinkos ministro įsakymu norėta uždrausti medžioklę lankais – viceministrė

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu, kuriuo įteisinta medžioklė lankais, norėta ją uždrausti iki 2022 metų, pareiškė aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė.

„Seimas 2019 metų birželio mėnesį priėmė naują Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo redakciją ir toje naujoje redakcijoje, kuri įsigaliojo rugsėjo pirmąją, išnyko lankų reglamentavimas kaip draudžiamų įrankių“, – BNS pirmadienį sakė viceministrė.

Jos teigimu, įsakymas ne įteisina medžioklę lankais, o ją draudžia iki 2022 metų, kol bus klausimas apsvarstytas Medžioklės taryboje, įtraukiant ir visuomenę.

„Lankų įteisinimo mes dar nesvarstėme. Svarstymus pradėsime dabar, įtraukdami ir visuomenę, o tiesiog parašėme draudimą, kad niekam nešautų į galvą jų naudoti“, – teigė R. Vaitkevičiūtė.

„Būtent tuo įsakymu ir yra draudimas – draudžiama naudoti lankus“, – pridūrė ji.

Penktadienį aplinkos ministro pasirašytame įsakyme nurodyta, kad keičiamas papunktis, kuriame išvardyti visi medžioklėje leidžiami įrankiai, tarp jų į dokumentą papildomai įtraukiant lankus.

Dokumente nurodyta, kad pakeistas papunktis dėl leidžiamų medžioklės įrankių, neišskiriant į jį įtrauktų lankų, įsigalios nuo 2022 metų.

Tačiau atskirai lankų uždraudimas naudoti iki 2022-ųjų dokumente neįrašytas.

Tuo metu aplinkos ministras K. Mažeika neakcentavo, kad įsakymu lankus naudoti medžioklėje draudžiama. Jis teigė, kad įsakymu medžioklė su lankais taptų galima tik nuo 2022 metų, o sprendimą įtraukti lankus į įsakymą priėmė Medžioklės taryba.

Viceministrės teigimu, su klausimu dėl galimybės naudoti medžioklėje lankus pernai vasarą, pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, kreipėsi medžiotojų draugijos.

„Jau liepos mėnesį medžiotojai, medžiotojų asociacijos – natūralu, kad jos domisi ir seka įrankius, kuriuos galima naudoti medžioklėje ir kuriuos reglamentuoja šis įstatymas – pradėjo klausti, ar mes galime naudoti, nes tokio draudimo nebeliko“, – pasakojo R. Vaitkevičiūtė.

„Liepos 12 dieną jie pateikė tokį siūlymą, kad galbūt būtų galima tuos lankus įteisinti“, – pridūrė ji.

Viceministrė, paklausta, kas pateikė siūlymą įteisinti lankus medžioklėje, teigė, kad tokio pasiūlymo niekas nepateikė, o tiesiog sulaukta klausimų, ar galima tokius įrankius naudoti.

Jos teigimu, sprendimas dėl lankų įsakyme atsirado pasitarus su Aplinkos ministerijos specialistais.

„Su specialistais, kurie dirba pas mus Aplinkos ministerijoje, pasitarę, įtraukėme šitą dalyką“, – teigė viceministrė.

Ji patikslino, kad tartasi su Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupe, kuruojančia tokius klausimus, taip pat tartasi su ministru K. Mažeika.

„Taip, ministras, be abejo, jis pasakė, kad drauskime dabar“, – sakė R. Vaitkevičiūtė.

Kaip BNS pirmadienį informavo aplinkos ministro K. Mažeikos atstovas spaudai Justas Jaskonis, ministras pavedė viceministrei nedelsiant parengti įsakymą, kuriuo sustabdomas Medžioklės taisyklių punktas, įteisinantis lankų naudojimą.

Naujienų portalas delfi.lt pirmadienį pranešė, kad ministro minimai Medžioklės tarybai vadovauja aplinkos viceministrė R. Vaitkevičiūtė, tarybos sekretorė – ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės specialistė Jolanta Urbelionytė.

Šioje taryboje taip pat yra medžiotojų organizacijų atstovų, mokslininkų, ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojų, tarp jų – ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, taip pat policijos ir kitų organizacijų atstovų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *