Aplinkosaugininkai teigia gaunantys daugiau pranešimų apie avarijas su laukiniais gyvūnais

Фото pixabay.com

Pastarosiomis savaitėmis aplinkosaugininkai teigia gaunantys vis daugiau pranešimų apie į autoįvykius patekusius laukinius gyvūnus.

Kaip trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, per praėjusią savaitę fiksuota 160 pranešimų, ankstesnę savaitę – 153, o dar savaitę prieš – 146 pranešimai.

„Ilgėjant vakarams vis sudėtingiau pastebėti į kelią iššokančius laukinius gyvūnus, todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena būti atsargiems kelyje, saugoti save ir laukinius gyvūnus“, – nurodoma pranešime.

Departamento teigimu, įvykus susidūrimui su laukiniu gyvūnu, apie tai reikia pranešti bendruoju pagalbos centro telefonu 112 ir informuoti apie gyvūno būklę bei nurodyti kuo tikslesnę įvykio vietą.

„Pagalbos centro perduotą informaciją Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos specialistai įvertina ir perduoda pranešimą atitinkamai organizacijai“, – teigia departamentas.

Jei medžiojamasis laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone medžioklės ploto vienete, remiantis Medžioklės įstatymu, jis perduodamas už ploto vienetą atsakingo medžiotojų būrelio žiniai.

Tais atvejais, kada laukinis gyvūnas kliudomas transporto priemonės ne medžioklės ploto vienete, dėl sužeisto gyvūno pranešama Gyvūnų globėjų asociacijai, kurios specialistai įvertina gyvūno būklę ir pagal poreikį skiria reikiamą gydymą.

Pranešus apie partrenktus nebegyvus laukinius gyvūnus miesto teritorijoje iškviečiami įmonės, su kuria miesto savivaldybė yra sudariusi sutartį, specialistai. 

„Pareigūnai pataria – pastebėję laukinį gyvūną ant kelio arba šalia jo, sumažinkite greitį, naudokite garsinį signalą, o transporto priemonę valdykite kuo švelniau ir tolygiau“, – nurodoma pranešime.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *