Artėjant „Laisvės keliui“, NVSC ragina įvertinti sveikatos būklę, laikytis rekomendacijų

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Siekiant išvengti koronaviruso plitimo, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai prieš dalyvavimą akcijoje „Laisvės kelias“ ragina įvertinti savo sveikatos būklę, o akcijos metu laikytis nurodytų rekomendacijų.

„Į sudėtingą kelią laisvės link besileidžiančią baltarusių tautą mes – visuomenės sveikatos specialistai – kviečiame palaikyti saugiai“, – pranešime teigia Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, už saugumą atsakingas kiekvienas akcijos dalyvis.

„Visi esame atsakingi už tai, kad ši gražus ir prasmingas renginys būtų saugus. Todėl prašome visų, ketinančių dalyvauti, atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę, jei kyla bent menkiausia abejonė – nevykti“, – sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Ji pridūrė, kad simptomų nejaučiantys ir apsisprendę dalyvauti renginyje žmonės turėtų tinkamai pasiruošti – apgalvoti, ką pasiimti, kaip elgtis, kad būtų užtikrinta infekcijos prevencija.

„Tam kviečiame naudotis NVSC pateiktomis rekomendacijomis. Savo ruožtu linkime gražaus ir saugaus renginio“, – teigė R. Lingienė.

Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja likti namuose tuos, kurie jaučia peršalimui būdingus simptomus, taip pat asmenis, praradusius uoslę. Namuose taip pat turėtų likti ir neseniai iš paveiktų šalių grįžę ar kontaktą su sergančiaisiais turėję žmonės.

Į akciją specialistai ragina pasiimti veido apsaugos priemones, kurios dengtų nosį ir burną, taip pat vienkartines pirštines, dezinfekcinio skysčio rankoms.

Vykstantys autobusais raginami visos kelionės metu dėvėti kaukes, vengti liesti veidą, akis nešvariomis rankomis, išlaikyti atstumą nuo kitų žmonių. Vykstantiesiems automobiliu irgi rekomenduojama dėvėti kaukes, turėti kelionės draugų kontaktus, po kelionės dezinfekuoti rankas.

Per renginį žmonės raginami būti tik organizatorių paskirtoje vietoje – tai, anot epidemiologų svarbu, kad būtų galima tiksliai nustatyti kontaktą turėjusius asmenis, jeigu būtų užfiksuotas susirgimas.

Prieš susikimbant rankomis, rekomenduojama dezinfekuoti rankas, užsidėti vienkartines pirštines, o susikibus laikytis saugaus atstumo – per ištiestos rankos ilgį.

Prieš nusiimant apsaugos priemones, būtina dezinfekuoti rankas, o panaudotas priemones išmesti tik į tam skirtas šiukšliadėžes ar maišus. 

„Laisvės kelias“ – visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino organizuojama akcija, kurios metu kelios dešimtys žmonių susikibs rankomis nuo Katedros sostinėje Vilniuje iki Medininkų pasienio punkto, taip išreikšdami palaikymą Baltarusijoje protestuojantiems žmonėms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *