Astravo AE pirmasis reaktorius po beveik 3 mėnesių vėl įjungtas pramoninei gamybai

Фото minenergo.gov.by

Astravo atominės elektrinės (AE) pirmasis energijos blokas po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl įjungtas į šalies energetikos sistemą pramoninei elektros gamybai, pirmadienį vakare pranešė Baltarusijos energetikos ministerija.

Jis buvo atjungtas liepos 12-ąją, suveikus turbogeneratoriaus automatinei apsaugai, o reaktoriaus galia buvo sumažinta iki mažiausio kontroliuojamo lygio – 1 procento. Netrukus po to Minskas tikino, kad avarinė apsauga stabdant reaktorių nebuvo aktyvi, ir kiek vėliau skelbė planus šį energijos bloką į šalies energetikos sistemą įjungti rugpjūčio viduryje.

Rugpjūčio 19-ąją Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, jog atlikus Astravo AE pirmojo reaktoriaus įrangos ir technologinių sistemų patikrinimą, nustatyta, jog būtina keisti vieną turbogeneratoriaus elementų, todėl branduolinės jėgainės įjungimas į šalies energetikos sistemą atidedamas.

Rusijos valstybinės energetikos korporacijos „Rosatom“ statomos Astravo AE pirmasis reaktorius buvo fiziškai įjungtas 2020 metų rugpjūtį, jo pramoninių bandymų etapas pradėtas gruodį ir truko beveik pusmetį, o pramoninis (komercinis) naudojimas pradėtas birželio 10-ąją.

Antrojo reaktoriaus fizinis įjungimas numatytas iki šių metų pabaigos, o pramoninio naudojimo pradžia – 2022 metais.

Netoli Lietuvos valstybinės statoma pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė turės du vienodos galios rusiško VVER projekto reaktorius – po beveik 1,2 gigavato. AE statyba finansuojama Rusijos valstybine paskola.

Lietuva teigia, kad Astravo AE pastatyta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *