Atostogų ankstinimas – svarstomas, įvesti visuotinio nuotolinio mokymo neplanuojama

Фото BFL/Томаса Урбелениса

Šalyje tęsiantis nepalankiai situacijai dėl koronaviruso, kalėdinių atostogų ankstinimas yra svarstomas, tačiau įvesti visuotinio nuotolinio mokymo kol kas neplanuojama, BNS informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Šią savaitę apsvarstysime mokinių žiemos atostogų klausimą. Tai neturi būti vienašališkas ministerijos sprendimas, kadangi jis tiesiogiai paliečia mokinių ugdymą, tėvų darbą, mokyklos ugdymo programas“, – antradienį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Kęstutis Butvydas.

„Todėl išklausysime mokyklų atstovų, tėvų bendruomenės narių, epidemiologų nuomones. Atsižvelgę į jas, parengsime ministerijos siūlymus ir sprendimus, kuriuos pateiksime dabartinei arba jau naujai Vyriausybei“, – kalbėjo jis.

Pirmadienį kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą galėtų būti ankstinamos moksleivių žiemos atostogos.

Pasak K. Butvydo, padėtis švietimo įstaigose stebima kiekvieną dieną, tačiau visuotinio nuotolinio ugdymo įvesti kol kas neketinama.

„Pastebime, kad mokykloms dirbant nuotoliniu būdu, susirgimų skaičius jų bendruomenėje sparčiai nemažėja. Tai rodo, kad užsikrėtimo atvejai nekyla vien ugdymo įstaigose“, – komentavo K. Butvydas.

„Praėjusią savaitę apklausėme šalies mokyklas. Daugiau kaip 70 proc. jų nurodė, kad palaiko mišrų ugdymo būdą. (…) Pasitikime mokyklomis, tikrai matome sėkmingų pavyzdžių. Be to, ir dabar, kai ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigose kyla susirgimų, su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro žinia jose gali būti paskelbtas nuotolinis mokymas“, – pridūrė jis.

K. Butvydas teigė, kad sprendimai dėl moksleivių ugdymo priimami, remiantis ir užsienio valstybių praktika.

„Šalys pripažįsta, kad svarbu užtikrinti vaikų, mokytojų, kitų mokyklos darbuotojų saugumą, tačiau reikia ir suteikti mažamečiams tinkamą priežiūrą, ugdymą, be to, vertinamos tėvų galimybės derinti vaikų priežiūrą ir darbą. Žinoma, jeigu situacija blogėtų taip, kad reikėtų priimti kitus sprendimus, ministerija yra pasiruošusi tai daryti“, – komentavo ministro patarėjas.

Tuo metu švietimo profesinės sąjungos išsako skirtingas pozicijas dėl nuotolinio ugdymo.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga siūlo palikti dabar nustatytą tvarką, kai įvertinusios situaciją ir pasitarusios su steigėjais sprendimus dėl mokymo būdo priima pačios švietimo įstaigos.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pirmadienį kreipėsi į paskirtąją premjerę Ingridą Šimonytę prašydama „iš naujo vertinti situaciją dėl tolesnio švietimo įstaigų darbo ir svarstyti galimybę dirbti tik nuotoliniu būdu“.

Šalyje lapkričio 7-ąją antrą kartą įvedus karantiną, mokslas, išskyrus ugdymą darželiuose bei pradines klases, vyksta nuotoliniu arba mišriu būdu. Karantinas šiuo metu pratęstas iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teigimu, šiuo metu koronavirusu serga daugiau nei 1,5 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų ir per 2 tūkst. vaikų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *