Atvykstantieji į Lietuvą anketas raginami pildyti elektroniniu būdu – NVSC

Фото pixabay.com

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ragina atvykstančiuosius į Lietuvą registracijos anketas pildyti elektroniniu būdu.

„Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu“, – ketvirtadienio pranešime cituojama NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste. Suprantame, kad koronavirusas nėra eilinė situacija, suprantame, kad žmonėms kyla papildomų rūpesčių, nepatogumų, tačiau tam, kad galėtume užtikrinti patogų, greitą, be eilių patikrinimą oro uoste ir žmonės galėtų greičiau keliauti namo, reikalingas visų susitelkimas ir supratingumas“, – sako ji.

Elektroniniu būdu užsiregistruoti galima interneto svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form.

Pasak G. Megelinskienės, vien per trečiadienį Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

NVSC primena, kad nuo pirmadienio įsigaliojo prievolė, kai visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

Izoliuotis 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems atvykusiems iš paveiktų teritorijų, taip pat užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.