Austrija, Graikija ir Slovėnija atsiuntė humanitarinės pagalbos Lietuvai

Фото vrm.lt

Nelegalių migrantų iš Baltarusijos antplūdį patirianti Lietuva pirmadienį sulaukė humanitarinės siuntos iš Austrijos, Graikijos ir Slovėnijos, informavo Vidaus reikalų ministerija. 

Kaip ir kitos šalys Austrija, Graikija bei Slovėnija taip pat atsiuntė būtiniausių daiktų skirtų migrantams apgyvendinti: lovų, antklodžių, pagalvių, čiužinių, generatorių.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, kad Lietuva susiduria su būtiniausių priemonių migrantų apgyvendinimui stygiumi ir padėkojo už suteiktą paramą.

„Iki šiol tam naudojome palapines ir kitus būtinus daiktus iš  valstybės rezervo, tačiau jis skirtas mūsų gyventojų reikmėms, jei kiltų poreikis, tad turime pasirūpinti, kad jame visuomet būtų pakankamai priemonių mūsų žmonėms. Todėl migrantų srautams nemažėjant  mūsų užsienio partnerių parama mums labai svarbi,“ – teigia A. Bilotaitė.

Praėjusią savaitę į Lietuva buvo atsiųsta humanitarinė pagalba iš Švedijos, Kroatijos ir Lenkijos, šeštadienį atvyko siuntos iš Čekijos ir Estijos.

Фото vrm.lt

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą pateko 2730 nelegalių migrantų, didžioji dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes. Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *