Baigtas atstatyti Rengės geležinkelio ruožas

Baigti daugiau nei prieš dešimtmetį išardyto geležinkelio ruožo į Rengę atstatymo darbai. Prekinių traukinių eismas jame bus atnaujintas kitų metų pradžioje, pranešė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“.

Mažeikius Lietuvoje ir Rengę Latvijoje jungiančiu geležinkeliu jau važiavo pirmasis bandomasis traukinys. Darbai 19 kilometro ilgio geležinkelyje kainavo 9,4 mln. eurų (be PVM), juos atliko Estijos kapitalo geležinkelių tiesimo įmonė „Vitras-S“.

„Praeityje padaryta klaida pagaliau yra ištaisyta – geležinkelio bėgiai vėl sujungė Mažeikius Lietuvoje ir Rengę Latvijoje. Šis 19 km ruožas mums yra svarbesnis, nei vien tik 19 km geležinkelio linijos. Tai yra santykių tvirtumo ir verslo vystymo pamatas mums ir mūsų partneriams“, – pranešime sakė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Pasak bendrovės, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma „Orlen Lietuva“ į Latviją dabar galės gabenti produktus gerokai trumpesniu keliu. Iki šiol į Latviją jie buvo vežami per Šiaulius ir Joniškį. 

„Mūsų verslas bus sėkmingesnis, o tai reiškia papildomas pajamas tiek mums, tiek į Lietuvos valstybės biudžetą“, – pranešime sako „Orlen“ generalinis direktorius Danielis Obajtekas.

Ruože atstatyti ne tik geležinkelio bėgiai, bet ir suremontuoti kiti kelio statiniai – 5 pervažos, 5 tiltai, 3 pralaidos, išvalyti vandens grioviai, atstatyta eismo valdymo sistemų ir susijusių ryšių sistema.  

2008 metais išardytą ruožą atstatyti iki šių metų pabaigos „Lietuvos geležinkeliai“ įsipareigojo Europos Komisijai, 2017 metais skyrusiai įmonei beveik 28 mln. eurų baudą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *