Baiminantis koronaviruso, Lietuvoje svarstoma diegti temperatūros matuoklius pasienyje

Baiminantis kiniško koronaviruso plitimo, Lietuvoje svarstoma diegti nuotolinius temperatūros matuoklius pasienyje ir oro uostuose.

„Svarstoma labai rimta galimybė naudoti termovizorius ir greičiausiai ne tik oro uostuose, bet ir kituose postuose, per kuriuos keliauja žmonės“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Jis taip pat pranešė, kad gavę reikalingus reagentus Lietuvos medikai jau turi galimybę savarankiškai patvirtinti koronaviruso atvejį.

„Jeigu bus kažkoks įtarimas, turime galimybę operatyviai savo jėgomis, nesikreipiant į kažkokias kitas laboratorijas, atlikti tyrimus dėl koronaviruso nustatymo“, – kalbėjo viceministras.

Nuo Kinijoje kilusio viruso mirė apie 170 žmonių, užsikrėtė apie 7,7 tūkst. asmenų, jis fiksuotas ir kai kuriose Europos šalyse.

A. Šešelgis teigė, kad įtariamų koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, nors į gydymo įstaigas buvo kreipęsi žmonės.

„Žmonių kreipimųsi, skambučių buvo, bet kol kas nebuvo nė vieno atvejo, kurį būtų galima vadinti įtartinu“, – tvirtino jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai taip pat susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Zhifei Shenu (Džifėjumi Šenu) ir sutarė, kad Lietuvos oro uostuose bus parengti įspėjamieji stendai kinų kalba.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *