Balandžio 6-ąją policijos pareigūnai bendraus su visuomene, įteiks kavos

Nuotrauka policija.lrv.lt

Minint Saugaus eismo dieną Lietuvoje, policija eismo dalyviams primins saugaus elgesio kelyje taisykles. Balandžio 6 dieną, antradienį, 10-yje didžiausių šalies miestų keliuose dirbantys policijos pareigūnai geranoriškai stabdys transporto priemonių vairuotojus,   bendraus su jais saugumo klausimais, taip pat kvies nemokamai pasivaišinti kava.

Lietuvos policija šalies gyventojus šią dieną, kaip ir kasdien, kviečia būti pakantesniais ir rūpestingesniais kelyje, pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitų saugumą.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, akcentuodamas Saugaus eismo dienos Lietuvoje svarbą dėkoja visiems, kurie nėra abejingi ne tik savo, bet ir kitų saugumui kelyje.

„Tokia diena kaip balandžio 6-oji, kuri įvardyta Saugaus eismo diena būtent mūsų šalyje, turėtų būti kiekvieną dieną. Dar ir dar kartą kalbėdami apie eismo saugumą, galime pasidžiaugti aktyvių bendruomenių, socialinių partnerių iniciatyvomis, skirtomis rūpintis visų mūsų saugumu. Supratingumas, tarpusavio pagarba, tolerancija, pagalba prireikus mus, kaip ir kasdieniame gyvenime, turi lydėti kasdien. Tai turime įsisąmoninti ir suprasti kiekvienas visuomenės narys. Dalyvavimas viešajame eisme yra atsakingas darbas ir jį turime stengtis atlikti sąžiningai. Dėl to skubėjimui, neapdairumui, kito menkinimui, savajam egocentriškajam aš, priešiškumui nustatytai tvarkai elgesio normai kelyje vietos negali būti“, – sako V. Grašys.

Policijos duomenimis, šiais metais (iki balandžio 2 d.), palyginti su praėjusiais, gerokai sumažėjo eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius. Užregistruota 37 proc. mažiau įvykių, žuvo 32 žmonės (10 mažiau), sužeista 37 proc. mažiau eismo dalyvių.
 
Ši akcija yra dalis socialinės iniciatyvos „Ketiketas“, kurios partneriai yra Lietuvos kelių policija ir degalinių tinklas „Circle K“. Iniciatyvos tikslas – edukuoti visuomenę eismo saugumo, ekologiško vairavimo bei atsakingo transporto priemonių statymo klausimais. Projektas skirtas pagerinti visų eismo dalyvių tarpusavio santykius – kad vietą kelyje rastų automobilių ir motociklų, dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojai, sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji.

Prie policijos saugaus eismo akcijos prisijungęs vienas didžiausių šalies degalinių tinklų „Circle K“ dovanos vairuotojams galimybę nemokamai išgerti kavos.

„Siekiame prisidėti prie didesnio eismo saugumo ir diegti įprotį vairuotojams, ir ne tik jiems, neskubėti, suteikti sau laiko atsikvėpti ir pailsėti. Nors atrodo, kad karantinas jau turėjo to išmokyti, situacija keliuose galėtų būti geresnė. Norėdami prisidėti prie vairuotojų budrumo kelyje vaišinsime juos puodeliu kavos – policininkai didžiuosiuose šalies miestuose išdalins 8 tūkstančius kuponų įsigyti karštam gėrimui degalinėje“, – teigia degalinių tinklo vadovas Skirmantas Mačiukas.

Norintiems pasimėgauti karštu gėrimu tereikės pateikti kuponą degalinės darbuotojui. Socialinė iniciatyva vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Telšiuose ir Tauragėje.

„Kava tėra mažas padėkos simbolis visiems už tai, kad nors karantinas jau pabodo ir išvargino, laikomės jo taisyklių, saugome tiek save, tiek kitą. Taip pat, kaip ir keliuose, kur turime būti atsakingi už savo paties, savo keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą. Neskubėkime, būkime draugiški – pykčiui keliuose nėra vietos, verčiau jau nurimkime ir išgerkime kavos“, – komentuoja S. Mačiukas.

Pirmojo karantino metu pernai pavasarį „Circle K“ nemokama kava vaišino medikus bei specialiųjų tarnybų darbuotojus: policininkus, ugniagesius, muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojus. Antrojo karantino metu žiemą degalinių tinklas daugiau kaip 18 tūkst. kavos išdalino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) bei karštosios linijos darbuotojams.

policija.lrv.lt

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *